WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Dla posła Nowoczesnej Wałęsa jest ŚWIĘTY

Dla posła Nowoczesnej Wałęsa jest ŚWIĘTY

08.11.2016, godz. 11:36
Dla posła Nowoczesnej Wałęsa jest ŚWIĘTY
foto: Fotomontaż SE.pl

15 listopada grafolodzy mają poinformować, czy podpisy odnalezione w "szafie Kiszczaka" istotnie należą do Lecha Wałęsy a były prezydent był tajnym współpracownikiem. W związku m.in. z tą sprawą odbyła się rozmowa w studiu TVP Info. Wśród gości był poseł Nowoczesnej, Krzysztof Mieszkowski, który dość nieoczekiwanie stwierdził: - Lech Wałęsa - dla mnie osobiście - jest człowiekiem świętym i w związku z tym nie będę recenzował Lecha Wałęsy! Wprowadził tym prowadzącego i resztę gości w konsternację.W trakcie rozmowy o Lechu Wałęsie poproszono Mieszkowskiego, aby ocenił zachowanie Lecha Wałęsy, który podczas pogrzebu Danuty Siedzikówny "Inki" i Feliksa Selmanowicza "Zagończyka" wyszedł z kościoła, kiedy głos zabrał prezydent Andrzej Duda. Poseł Nowoczesnej bez zawahania odpowiedział: - Nie będę oceniał Lecha Wałęsa. To jest jego decyzja. Nie będę go oceniał, bo mam do niego pełen szacunek.

Wówczas odezwał się inny z gości, prof. Antoni Dudek, który stwierdził: - Może pan przecież ocenić pozytywnie. Może pan powiedzieć, że Wałęsa dobrze zrobił, że wyszedł, że się ubrał jak na spacer po plaży. Mieszkowski zareagował na te słowa dość nieoczekiwanie, zamykając jednocześnie temat: - Lech Wałęsa - dla mnie osobiście - jest człowiekiem świętym i w związku z tym nie będę recenzował Lecha Wałęsy.

 

 

Na swoim profilu na Facebooku prof. Dudek skomentował tę sytuację następująco: - Polscy politycy rzadko są mnie w stanie jeszcze czymś zaskoczyć. Dlatego muszę odnotować wypowiedź posła Nowoczesnej Krzysztofa Mieszkowskiego, który w dzisiejszym programie "Bez retuszu" oświadczył w mojej obecności, że Lech Wałęsa jest dla niego osobą świętą i w związku z tym nie może oceniać jego żadnych zachowań czy wypowiedzi. Muszę przyznać, że wobec takiego stwierdzenia poczułem się kompletnie bezradny.

Internautka oceniła złośliwie:

 

 

Zobacz także: Kijowski W STRACHU: Boję się dyktatora Kaczyńskiego

 Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: