WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Do biura Liroya "WJECHAŁA" policja! Poseł ŻĄDA wyjaśnień!

Do biura Liroya "WJECHAŁA" policja! Poseł ŻĄDA wyjaśnień!

04.11.2016, godz. 21:26
LIROY
LIROY foto: Super Express

Na piątkowej konferencji prasowej poseł Piotr Liroy-Marzec zdradził, że w czwartek w jego poselskim w Kielcach doszło do policyjnej kontroli. W związku z tą sprawą domaga się on wyjaśnień od szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka. Jak opisywał poseł Kukiz'15, policjanci nie wylegitymowali się na żądanie. Mieli za to dociekać, czy przedstawiciele ugrupowania wybiorą się 11 listopada na Marsz Niepodległości.

 

 

Według Liroya było to jawne "łamanie zasad konstytucji". Jak relacjonował, w czwartek około godziny 14 do jego biura poselskiego w Kielcach weszło dwóch mężczyzn w wieku od 25 do 30 lat. Mieli podać się za policjantów, jednak nie wylegitymowali się, nie podali swoich stopni służbowych ani nie wyjaśnili przyczyny podjęcia czynności. Jak twierdzi poseł, interesowali się, czy Kukiz’15 będzie obecny na marszach 11 listopada. Kontynuował: - Kiedy zapytaliśmy, skąd pomysł na takie pytania i kto ich przysłał, powiedzieli, że takie wytyczne mają prosto z Warszawy.

 

 

Rzecznik prasowy świętokrzyskiej policji, kom. Kamil Tokarski przyznał: - Mogę potwierdzić, że policjanci byli w biurze poselskim. Dodał, że celem miała być pomoc, a nie „inwigilowanie”, co argumentował słowami: - Chodziło o zebranie informacji, czy jest organizowany wyjazd, czy spodziewane są jakieś zagrożenia.

Zobacz także: Tomasz Kalita z żoną u prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy [ZDJĘCIA]
Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: