WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Dobrodziejka prezesa dostała kolejną fuchę! [ZDJĘCIA]

Dobrodziejka prezesa dostała kolejną fuchę! [ZDJĘCIA]

26.08.2016, godz. 11:46
Janina Goss
Janina Goss foto: Agencja Gazeta

Dobra passa Janiny Goss (73 l.) trwa! W marcu serdeczna przyjaciółka Jarosława Kaczyńskiego (67 l.), od której prezes pożyczał pieniądze, dostała posadę w radzie nadzorczej spółki PGE. Teraz została członkiem rady w Banku Ochrony Środowiska, którego głównym akcjonariuszem jest państwo, a wiceprezesem były minister finansów w rządzie PiS - Stanisław Kluza (44 l.).

Nazywają ją szarą eminencją PiS, należy do ścisłego grona najbardziej zaufanych ludzi Jarosława Kaczyńskiego. Znają się od dzieciństwa. To Janina Goss była oparciem prezesa, gdy jego ukochana mama Jadwiga Kaczyńska (?87 l.) chorowała, i to ona pożyczyła prezesowi 200 tys. zł, by mógł zapewnić mamie opiekę medyczną. Przyjaźń i lojalność wobec prezesa najwyraźniej przynoszą owoce. Najpierw w marcu dostała posadę w radzie nadzorczej największej spółki energetycznej w Polsce - PGE. Teraz jej nazwisko widnieje wśród członków rady nadzorczej Banku Ochrony Środowiska. Ponad 52 proc. jego akcji jest w rękach państwowej instytucji - Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Natomiast wiceprezesem banku jest nie kto inny, tylko Stanisław Kluza, czyli minister finansów w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ile może zarobić dzięki nowej posadce?

- Wynagrodzenie członków rady zostało określone na poziomie 2-krotności przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw -informuje nas Piotr Lemberg, rzecznik banku. Czyli jest to ok. 8 tys. zł.

Opozycja jest oburzona.

- PiS znowu odznacza się hipokryzją, a jeszcze przed wyborami mówili, żeby do takich funkcji dopuszczać tylko fachowców. To prywatne rozgrywki - komentuje Stanisław Gawłowski (48 l.) z PO.

Zobacz: Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiada ZWOLNIENIA w ratuszu! [REPRYWATYZACJA W WARSZAWIE]

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: