WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Donald Tusk spotkał się z Andrzejem Dudą. To zdjęcie przejdzie do historii

Donald Tusk spotkał się z Andrzejem Dudą. To zdjęcie przejdzie do historii

01.07.2017, godz. 13:06
Andrzej Duda, Donald Tusk
foto: Archiwum

W Strasburgu odbywają się uroczystości pogrzebowe Helmuta Kohla, niemieckiego kanclerza, który zmarł w wieku 87 lat. Polskę reprezentuje prezydent Andrzej Duda, który spotkał się z przewodniczącym Rady Unii Europejskiej Donaldem Tuskiem.

W uroczystościach w Strasburgu biorą udział przedstawiciele rządów oraz prezydenci. Podczas dwugodzinnej ceremonii głos zabiorą przewodniczący PE Antonio Tajani, szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, kanclerz Niemiec Angela Merkel, prezydent Francji Emmanuel Macron. Na prośbę wdowy, Maike Kohl-Richter, przemówienia wygłoszą też były prezydent USA Bill Clinton, były premier Hiszpanii Felipe Gonzalez i premier Rosji Dmitrij Miedwiediew. Polskę reprezentuje prezydent Andrzej Duda.

Tuż przed rozpoczęciem uroczystości przewodniczący Rady Unii Europejskiej przywitał się z polskim prezydentem, co sfotografował jeden reporterów. Publicyści po raz kolejny zwrócili uwagę, że starcie Tusk - Duda w 2020 roku jest dosyć prawdopodobne. Na kogo byście zagłosowali?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: