WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Donald Tusk zabrał głos ws. przesłuchania w prokuraturze: Wielki spacer będzie długi

Donald Tusk zabrał głos ws. przesłuchania w prokuraturze: Wielki spacer będzie długi

30.07.2017, godz. 11:55
Donald Tusk
foto: EAST NEWS

Przesłuchanie Donalda Tuska w prokuraturze ws. katastrofy smoleńskiej zostało wyznaczone na 3 sierpnia. Zwolennicy byłego premiera przygotowują z tej okazji akcję opatrzoną hasztagiem #WielkiSpacer. W sobotę 29 lipca Donald Tusk zabrał głos ws. nadchodzącego przesłuchania. Co to oznacza?

Prokuratura Krajowa na 3 sierpnia wyznaczyła przesłuchanie Donalda Tuska, który ma zeznawać w charakterze świadka w śledztwie okołosmoleńskim. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu: Termin przesłuchania został wcześniej uzgodniony z pełnomocnikiem Pana Donalda Tuska - adwokatem Romanem Giertychem. Przypomnijmy, że Donald Tusk ma już za sobie jedno przesłuchanie ws. śledztwa okołosmoleńskiego. Odbyło się ono 19 kwietnia 2017 roku. Przesłuchanie trwało kilka godzin, a Tuska przyjechał do Warszawy pociągiem. Na Dworcu Centralnym witał go wtedy tłum ludzi, którzy później odprowadzili go do siedziby prokuratury, a następnie czekali przed budynkiem.

Przesłuchanie Tuska w prokuraturze i akcja #WielkiSpacer

Na kolejne przesłuchanie Tuska w prokuraturze jego zwolennicy szykują podobną akcję. W sieci pojawiły się apele o huczne przywitanie byłego premiera, który zjawi się w stolicy na wezwanie prokuratury.

Tusk o Kaczyńskim: Żal mi go. Uważam go za kogoś bardzo złego

"Lubicie spacerować? W czwartek 3. sierpnia będzie ku temu okazja! #WIELKIspacer ul. Rakowiecką 10:00, 03-08-17" - apelują w sieci przedstawiciele środowisk opozycyjnych.

Donald Tusk zapowiada długi #WielkiSpacer

29 lipca były premier odniósł się do nadchodzącej akcji jego zwolenników. Na Twitterze umieścił wpis, w którym zapowiedział, że tym razem spacer będzie długi.

- Dzięki za wsparcie, ale #WielkiSpacer będzie długi. Zachowajcie siły. Jesteście przyszłością - nie bierzcie na siebie ciężarów przeszłości - napisał w sobotę na Twitterze Donald Tusk

ZOBACZ: Donald Tusk: Jestem ostatnim, który zaatakuje Polskę

Źródło: X-NEWS
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: