WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Dostali 30 milionów nagród. Hojny gest ministra Mariusza Błaszczaka

Dostali 30 milionów nagród. Hojny gest ministra Mariusza Błaszczaka

02.09.2016, godz. 05:00
BŁASZCZAK! ZOSTAW POLICJĘ W SPOKOJU!
foto: Super Express

To się nazywa rozrzutność! Jak ustalił "Super Express", w związku ze szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży MSWiA wydało aż 30 milionów złotych na nagrody. Bonusy otrzymali dowódcy operacji, szefowie sztabów, funkcjonariusze i pracownicy cywilni.

- Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak (47 l.) uhonorował blisko 30 tys. funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych. Największą liczbę stanowią funkcjonariusze liniowi, którzy wspierali gości i pielgrzymów. Wśród nagrodzonych są również dowódcy operacji i podoperacji, szefowie sztabów, koordynatorzy oraz osoby cywilne. Z budżetu MSWiA wypłacono około 30 mln zł - informuje nas wydział prasowy resortu spraw wewnętrznych. Kto dokładnie ile dostał - na ten temat ministerstwo milczy. Skądinąd lakoniczna odpowiedź na nasze pytania zajęła urzędnikom dwa tygodnie.

To nie pierwsza taka reakcja, dotycząca pytań o koszty organizacji szczytu NATO i ŚDM. Na środowej konferencji prasowej w Sejmie posłanka PO Monika Wielichowska (43 l.) apelowała o ujawnienie, ile kosztował szczyt NATO. - W związku z tym, że szef MON Antoni Macierewicz od kilku tygodni uchyla się od przekazania opinii publicznej informacji o kosztach związanych z organizacją szczytu NATO, chcemy zapytać premier Beatę Szydło, dlaczego rząd ukrywa te wydatki - mówiła. Rząd jednak zapewnia, że wydatki ujawni.

- Raport został przygotowany i w terminie przekazany pani premier. Dopiero jak pani premier się zapozna z dokumentem i go odtajni, wtedy kwoty będą ujawnione opinii publicznej. Niczego nie ukrywamy - zapewniał rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz (26 l.).

ZOBACZ: Morawiecki w Londynie: do Polski może wrócić kilkaset tysięcy osób

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: