WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Dramat pana Adama: Stracę mieszkanie za 3 tys. długu

Dramat pana Adama: Stracę mieszkanie za 3 tys. długu

05.06.2017, godz. 02:00
Stracę mieszkanie za 3000 zł długu
foto: Marcin Chomiuk/Super Express

W tę historię aż trudno uwierzyć. Adam Benedysiuk (52 l.) przez 2,7 tys. zł długu może zostać wyrzucony z żoną na bruk! Mimo iż spłacał zaległości, kwota rosła. Pieniądze, które wpłacał spółdzielni, przeznaczano na opłaty sądowe. W końcu mieszkanie zlicytował komornik.

Walka warszawskiego taksówkarza ze spółdzielnią mieszkaniową trwa od lat. Zaczęło się od niewielkich zaległości w spłacie czynszu. Pieniądze potrzebne były na leczenie żony, u której podejrzewano nowotwór. Na początku dług wynosił 2,7 tys. zł, ale zwiększyły go koszty postępowania egzekucyjnego. Obecnie ponad trzydziestometrowe mieszkanie jest zadłużone na prawie 13 tys. zł.

- Wpłacałem pieniądze, ale oni to rozksięgowywali na zaliczki dla komorników. Płaciłem, a zadłużenie rosło. Nie pozwolono mi spłacić tego do końca - mówi Adam Benedysiuk. Innego zdania są władze spółdzielni, które twierdzą, że wielokrotnie umożliwiały spłatę długów w dogodnych ratach. - Z przykrością stwierdzamy, że właścicielka nie wywiązywała się z podjętych zobowiązań - odpowiadają władze SM "Ostrobramska".

Komornik zlicytował lokal w 2015 r., ale pan Adam z żoną walczą o mieszkanie w sądzie. Mężczyzna odwiedził też komisję sejmową do spraw lichwy i wyłudzeń. Nadzór nad jego sprawą ma przejąć Min. Sprawiedliwości. - Nie wiem, co będzie dalej. My stąd nigdzie nie pójdziemy - mówi Adam Benedysiuk.

Zobacz: Poseł PiS na Twitterze do Petru i Schetyny:" Zatkało kakao?" O co chodzi?

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: