WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Dramatyczny apel Tomasza Kality do ministra Jakiego!

Dramatyczny apel Tomasza Kality do ministra Jakiego!

17.08.2016, godz. 07:00
Ministrze ulżyj mi w cierpieniu
foto:

Dramatyczny apel do wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego (31 l.). Chory na nowotwór mózgu były rzecznik SLD liczy na jego pomoc w legalizacji leków z medyczną marihuaną. - Może on pomoże mi i innym chorym w walce z rakiem - mówi z nadzieją Tomasz Kalita (37 l.). Jaki dał się już poznać jako zwolennik terapii lekami na bazie konopi. Czy teraz stanie na wysokości zadania?

Wiadomość o glejaku spadła na Kalitę jak grom z jasnego nieba, a teraz szuka wszelkich sposobów, by wyzdrowieć. - W tej bitwie trzeba walczyć całym możliwym arsenałem - mówi nam. Jednak olej z konopi, który mógłby mu pomóc nie tylko uśmierzyć ból, ale także zahamować rozwój nowotworu, jest w Polsce nielegalny. Dlatego w nierównej walce ze straszną chorobą nie ukrywa, że liczy na pomoc wiceministra Patryka Jakiego. Nie dość bowiem, że panowie znają się z sejmowych korytarzy, to jeszcze są... sąsiadami.

- Lewicy nie ma w Sejmie, ale jest Patryk Jaki, na którego liczę. Znam go jako sąsiada oraz kolegę z Sejmu. Wcześniej się deklarował, że będzie pomagał potrzebującym leków z konopi. Choć do tej pory żaden z polityków nie zaproponował pomocy, mam nadzieję, że on coś ruszy w tej sytuacji. Tu chodzi o tysiące chorych - mówi z nieukrywaną nadzieją Kalita.

Zobacz także: Bezczelność roku? Gronkiewicz-Waltz chciała "podpiąć się" pod sukces Włodarczyk, gdy tymczasem...

Co na to Jaki? Obecnie, jak nam napisał, jest na urlopie. Ale obiecał, że po powrocie z chęcią na ten temat porozmawia. Wiceminister już w poprzedniej kadencji złożył w Sejmie projekt w sprawie medycznej marihuany. Ten jednak nie spotkał się z aprobatą pozostałych parlamentarzystów. Teraz o legalizację leków na bazie konopi indyjskich walczy m.in. Piotr Liroy Marzec (44 l.). Gotowy projekt leży w Sejmie.

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: