WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Dramatyczny apel Tomasza Kality do ministra Jakiego!

Dramatyczny apel Tomasza Kality do ministra Jakiego!

17.08.2016, godz. 07:00
Ministrze ulżyj mi w cierpieniu
foto:

Dramatyczny apel do wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego (31 l.). Chory na nowotwór mózgu były rzecznik SLD liczy na jego pomoc w legalizacji leków z medyczną marihuaną. - Może on pomoże mi i innym chorym w walce z rakiem - mówi z nadzieją Tomasz Kalita (37 l.). Jaki dał się już poznać jako zwolennik terapii lekami na bazie konopi. Czy teraz stanie na wysokości zadania?

Wiadomość o glejaku spadła na Kalitę jak grom z jasnego nieba, a teraz szuka wszelkich sposobów, by wyzdrowieć. - W tej bitwie trzeba walczyć całym możliwym arsenałem - mówi nam. Jednak olej z konopi, który mógłby mu pomóc nie tylko uśmierzyć ból, ale także zahamować rozwój nowotworu, jest w Polsce nielegalny. Dlatego w nierównej walce ze straszną chorobą nie ukrywa, że liczy na pomoc wiceministra Patryka Jakiego. Nie dość bowiem, że panowie znają się z sejmowych korytarzy, to jeszcze są... sąsiadami.

- Lewicy nie ma w Sejmie, ale jest Patryk Jaki, na którego liczę. Znam go jako sąsiada oraz kolegę z Sejmu. Wcześniej się deklarował, że będzie pomagał potrzebującym leków z konopi. Choć do tej pory żaden z polityków nie zaproponował pomocy, mam nadzieję, że on coś ruszy w tej sytuacji. Tu chodzi o tysiące chorych - mówi z nieukrywaną nadzieją Kalita.

Zobacz także: Bezczelność roku? Gronkiewicz-Waltz chciała "podpiąć się" pod sukces Włodarczyk, gdy tymczasem...

Co na to Jaki? Obecnie, jak nam napisał, jest na urlopie. Ale obiecał, że po powrocie z chęcią na ten temat porozmawia. Wiceminister już w poprzedniej kadencji złożył w Sejmie projekt w sprawie medycznej marihuany. Ten jednak nie spotkał się z aprobatą pozostałych parlamentarzystów. Teraz o legalizację leków na bazie konopi indyjskich walczy m.in. Piotr Liroy Marzec (44 l.). Gotowy projekt leży w Sejmie.

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: