WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Drugi #Czarny Protest. HARMONOGRAM

Drugi #Czarny Protest. HARMONOGRAM

24.10.2016, godz. 13:35
Czarny protest 1
foto:

Drugi Czarny Protest przed nami. Kobiety w wielu miastach Polski po raz kolejny wyjdą na ulice, by zamanifestować swoje poglądy. Tym razem chcą pokazać, że zależy im na liberalizacji obowiązującego prawa aborcyjnego i nie chcą, aby prawo to było zaostrzane. Drugi Czarny Protest odbędzie się m.in. w Warszawie. Kobiety będą protestować w przejściach podziemnych do metra. Harmonogram Drugiego Czarnego Protestu w Warszawie. Utrudnienia w komunikacji w czasie Drugiego Czarnego Protestu - sprawdź.

Czarny Protest organizowany kilka tygodni temu w Warszawie zebrał kilkadziesiąt tysięcy kobiet, które sprzeciwiły się zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji. Wtedy manifestantki wyszły na ulice w czarnych strojach i pod parasolkami, by spotkać się na Placu Zamkowym i tam zakończyć protest. W poniedziałek 24 października szykuje się jeszcze większe utrudnienie w komunikacji miejskiej w czasie Drugiego Czarnego Protestu niż na początku miesiąca. Dlaczego? Drugi Czarny Protest ma się odbyć w podziemiach metra warszawskiego i to w godzinach szczytu, czyli wtedy, gdy warszawiacy wracają z pracy. Koniecznie sprawdź harmonogram Czarengo Protestu w poniedziałek 24 października.

O co będą apelować uczestniczki Drugiego Czarnego ProtestuIch postulaty dotyczą m.in.: zmiany w prawie umożliwiających skuteczne ściganie sprawców przestępstw seksualnych i przemocy domowej, a także przemocy wobec kobiet; wsparcie w opiece nad dziećmi oraz osobami starszymi i niepełnosprawnymi; refundacja najnowocześniejszych środków antykoncepcyjnych i dostępność bez recepty do tzw. antykoncepcji awaryjnej.

HARMONOGRAM DRUGIEGO CZARNEGO PROTESTU:

12.30 - 15.30 Czarne delegacje - start z Pięknej 31/37, wręczenie postulatów Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w biurach poselskich

13.00 - 15.00 Konferencja Episkopatu Polek - czytanie listu pod kościołami, start spod kościoła św. Krzyża

15.00 - 18.00 Nie zejdziemy do podziemia - rondo Dmowskiego, blokowanie przejść podziemnych

16.00 - 17.00 Piekło kobiet - na placu Defilad głośne czytanie felietonów Boya-Żeleńskiego

Zobacz: Młynarska staje w obronie Przybysz: "Widzę wielką żądzę krwi, sponiewierania kobiety"

Źródło: Paulina Koziejowska
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: