WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Drugi Czarny Protest. Młynarska i Lis zachęcają do udziału

Drugi Czarny Protest. Młynarska i Lis zachęcają do udziału

13.10.2016, godz. 11:00
CZARNY PROTEST W WARSZAWIE.
foto: Super Express

Na Czarnym Proteście pojawiło się niemal 30 tysięcy osób, które chciały zamanifestować, że nie zgadzają się na zmiany w przepisach dotyczących aborcji. Kobiety, które wyszły na ulicę domagały się, by mieć wolny wybór i sprzeciwiały się zaostrzeniu przepisów. Ale jak się okazuje, Czarny Protest może się powtórzyć. Już 24 października odbędzie się kolejny, drugi Czarny Protest.

Czarny Protest znów zawładnie Polską? W Internecie pojawiła się informacja o tym, by zorganizować kolejny Czarny Protest. Drugi Czarny Protest chcą zorganizować kobiety, które stworzyły pierwszy marsz. Skąd pomysł, by w tak krótkim czasie po Czarny Proteście planować kolejny? Wszystko przez słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na temat dzieci z trudnych ciąż. W najnowszym wywiadzie Kaczyński stwierdził, że jego partia będzie dążyła do tego, by dzieci - także te zdeformowane, które umrą po porodzie - jednak się rodziły, po to, by zostały ochrzczone i mogły zostać pochowane. To zdaniem jednej z organizatorek Czarnego Protestu nie dopuszczalne: - Zapowiedź Jarosława Kaczyńskiego jest jeszcze gorsza niż projekt Ordo Iuris. Kaczyński jeszcze nie zrozumiał, że nigdy więcej nie będzie już tak, że razem ze swoimi kolegami postanowi sobie, że coś zrobi w sprawach kobiet bez kobiet. Tydzień temu zrobiłyśmy w całej Polsce strajk ostrzegawczy, a skoro nasz postulat, żeby zaprzestano jakichkolwiek prac nad zaostrzeniem aborcji, nie został zrealizowany, to znowu będziemy strajkować - powiedziała w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Marta Lampert.

Zobacz: Czarny Protest pod domem Kaczyńskiego!

Drugi Czarny Protest ma się odbyć 24 października, czyli także w poniedziałek. Do udziału w nim zachęciła na Facebooku Paulina Młynarska: No to jak wiedźmy, dziwy, rajfury, puszczalskie? Pokażemy im?. Zaś Tomasz Lis napisał na Twitterze: - Kaczyński - "chcemy żeby kobiety rodziły nawet jeśli dziecko jest mocno zdeformowane". Kobiety, szykujcie parasolki!!!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: