WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Drugi POGRZEB pary prezydenckiej w Krakowie [RELACJA NA ŻYWO]

Drugi POGRZEB pary prezydenckiej w Krakowie [RELACJA NA ŻYWO]

18.11.2016, godz. 20:05
PRZYGOTOWANIA DO POWTÓRNEGO POGRZEBU.
foto: Super Express

Pogrzeb Lecha i Marii Kaczyńskich odbędzie się dziś o godzinie 19:00 w Katedrze na Wawelu w Krakowie. Ma być to kameralna uroczystość w gronie najbliższych. W miniony poniedziałek ekshumowane zostały ciała pary prezydenckiej. Śledź naszą relację na żywo.

Drugi pogrzeb pary prezydenckiej odbędzie się już dziś, 18 listopada. O godzinie 19 rozpoczną się uroczystości w Katedrze na Wawelu. Udział  ponownym pochówku weźmie tylko najbliższa rodzina i bliscy współpracownicy prezydenta Kaczyńskiego, w sumie około 50 osób. Obecni mają być także przedstawiciele władzy: prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką i premier Beata Szydło. Wiadomo, że ceremonii pogrzebowej będzie przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz. Jak donosi rmf24.pl na drugi pogrzeb przybyć mają także: szef MON Antoni Macierewicz, minister MSWiA Mariusz Błaszczak, minister kultury Piotr Gliński i koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński, a także marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Kliknij F5, aby odświeżyć

20:05 Poprzedni sarkofag, wykonany z onyksu, uległ uszkodzeniu podczas przeprowadzonej w nocy z poniedziałku na wtorek ekshumacji. Na lewym boku nowego sarkofagu zostało wykute godło Polski, na prawym daty urodzin i śmierci pary prezydenckiej oraz krzyż. Znak ten jest też na płycie górnej. Daty urodzin i śmierci zostały zapisane cyframi rzymskimi. Imiona i nazwiska pary prezydenckiej zostały zapisane tak, jak na pierwszym sarkofagu: Lech Aleksander Kaczyński i Maria Helena Mackiewicz-Kaczyńska.

19:51 Ponowny pochówek pary prezydenckiej odbywa się z asystą wojskową

19:50 Internauci również ciepło wspominają parę prezydencką, która zginęła w katastrofie pod Smoleńskiem:

19:40 Szczątki Lecha i Marii Kaczyńskich zostały ekshumowane i przebadane w zakładzie medycyny sądowej W nocy z 14 na 15 listopada

19:27 Trumny z ciałami pary prezydenckiej zostaną złożone w nowym sarkofagu wykonanym z marmuru kararyjskiego:

19:25 Po mszy nastąpi przeprowadzenie Lecha i Marii Kaczyńskich do Krypty pod Wieżą Srebrnych Dzwonów.

19:22 W naszej galerii zobaczysz zdjęcia z pogrzebu pary prezydenckiej na Wawelu

19:15 Mszę świętą odprawia czterech duchownych. Modlitwie będzie przewodniczy ks. kard. Stanisław Dziwisz

19:00 Uroczystość pogrzebowa w Katedrze na Wawelu rozpoczęła się. Na Wawel w asyście policyjnej wjechały dwa karawany z odsłoniętymi szybami. Obie trumny przykryte były flagami państwowymi z godłem.

18:45 Pogrzeb rozpoczął się o godz. 18.45 na placu przed katedrą wawelską od modlitwy i wprowadzenia trumien do krypty Świętego Leonarda - podaje TVP Info

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: