WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Tusk w swoim stylu DOPIEKŁ Schetynie

Tusk w swoim stylu DOPIEKŁ Schetynie

13.07.2016, godz. 14:53
SCHETYNA I TUSK.
foto: Super Express

Donald Tusk udzielił obszernego wywiadu tygodnikowi "Polityka",w którym wypowiedział się m.in. na temat kondycji polskiej sceny politycznej. - Często słyszę od ludzi, żebym wracał, bo się źle dzieje. Wielu Polakom nie podoba się, że trzeba żyć z rządem PiS jeszcze ponad 3 lata - wyznał były premier. Tusk wbił również szpilkę opozycji rządowej.

Donald Tusk nieśmiało zasugerował, że - jak podpowiada mu intuicja - "PiS nie będzie rządził drugą kadencję". Pytany o prężność opozycji, odpowiedział, że "nie jest pewien", czy KOD ma "w ogóle potencjał polityczny w rozumieniu jakiejś struktury i myśli przewodniej czy ofensywnej idei politycznej". Entuzjastycznie jednak podszedł do sposobu działania KODowców, przypominając, że on w młodości też dużo manifestował i chodził na demonstracje.

Sytuację w opozycji Donald Tusk określił "polityczną nerwicą", z której politycy powinni się jak najszybciej otrząsnąć. Szef Rady Europejskiej zahaczył również o własne podwórko. Jego zdaniem "Nowoczesna i Platforma mają dziś w sumie tyle, ile PiS", a po stronie opozycji nie ma żadnego "wybitnego charyzmatyka." Wygląda na to, że Tusk nie jest zadowolony z postawy obecnego przewodniczącego PO - Grzegorza Schetyny. Podsumował jednak łagodnie: "jeśli chodzi o społeczne zaplecze opozycji, to nie jest tak, że są tylko gruzy". Zaznaczył, że jeszcze 20 lat temu jego też nikt nie uznawał za charyzmatycznego polityka.

Zobacz też: Ten sondaż WSTRZĄŚNIE Ryszardem Petru!

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: