WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Duda i Gronkiewicz-Waltz razem uczcili warszawskich bohaterów

Duda i Gronkiewicz-Waltz razem uczcili warszawskich bohaterów

01.08.2017, godz. 05:00
Obchody 73. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego
W obchodach brali udział Prezydent RP Andrzej Duda i Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz foto: Artur Hojny/Super Express

W przeddzień 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego razem, ponad podziałami, prezydent Polski Andrzej Duda (45 l.) i prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz (65 l.) uczcili pamięć bohaterów. W uroczystościach w stołecznym Parku Wolności wzięli również udział uczestnicy zrywu z 1944 roku.

- Rocznica powstania jest ważna dla wychowania młodzieży, a więc dla przyszłości państwa. Jest ważna także dla mnie jako (...) tego, który na historii Powstania Warszawskiego, na bohaterstwie powstańców warszawskich wychował się - przemawiał prezydent Duda. - Każde pokolenie, także dzisiejsza młodzież, musi przejść próbę. Jest nią obrona wartości, jakimi są: wolność, demokracja i prawa człowieka. Bo żadna z tych wartości nie jest gwarantowana raz na zawsze - podkreślała z kolei Gronkiewicz-Waltz. Głos zabrał również generał Zbigniew Ścibor-Rylski (100 l.), który nie ukrywając wzruszenia, zwrócił się do harcerzy i wolontariuszy: - Tu wśród was są przyszli ministrowie, premierzy, a może głowa państwa. Wy przejmujecie pałeczkę - mówił.

Zobacz także: Sondaż se.pl i NOWA TV. Po prezydenckich wetach - jak Polacy oceniają Andrzeja Dudę?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: