WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Duda objął patronat nad maratonem. Komentarz organizatora robi furorę w sieci

Duda objął patronat nad maratonem. Komentarz organizatora robi furorę w sieci

12.08.2017, godz. 11:34
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej Duda foto: EAST NEWS

Piątkowa informacja, że prezydent Andrzej Duda objął patronat nad tegorocznym 39 Maratonem Warszawskim wywołała burzliwą dyskusję na Facebooku. Cześć uczestników zapowiedziała, że rezygnuje ze startu. Odpowiedź organizatora na te zapowiedzi błyskawicznie podbiła serca internautów.

 

Tegoroczny 39. Maraton Warszawski startuje 24 września. Co roku na starcie melduje się kilka tysięcy osób. Po informacji o tym, że patronat nad wydarzeniem objął prezydent w sieci zaczęły pojawiać się negatywne komentarze i zapowiedzi o rezygnacji ze startu niektórych osób. Zareagować na to postanowił organizator biegu, Marek Tronina. Napisał on jednoznacznie: - Nie startujcie. Pokażcie, że jesteście Prawdziwymi Polakami – w odróżnieniu od Polaków nieprawdziwych, których patronat Prezydenta RP cieszy bądź którym po prostu wisi.

Następnie przekonywał, że to nie "politycy są problemem tego kraju": - To Wy nim jesteście – nienawidzący inności, odmiennych poglądów, innego systemu wartości, celów i potrzeb. To Wy daliście sobie wmówić, że za inność należy się wykluczenie. I przenosicie te swoje frustracje, swoje poczucie wyższości etyczno-moralnej, na wszystko wokół. Zatruwacie. I nie potraficie zawiesić tej swojej wojenki nawet na czas igrzysk.

Cały wpis szybko zdobył popularność w sieci:

 

Zobacz także: Prezydent Andrzej Duda powinien być informowany!

Polecamy również: Większość przychodów funadacji Elbanowskich pochłaniają... wynagrodzenia

Przeczytaj ponadto: Święto Wojska Polskiego. Prezydent zrobił wyjątek dla amerykańskiego generała

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: