WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Duda ocenia rozmowę z Trumpem. Zdradza o czym mówili

Duda ocenia rozmowę z Trumpem. Zdradza o czym mówili

18.11.2016, godz. 09:54
Duda Trump
foto: Fotomontaż SE.pl

Media obiegła w środę wiadomość, że prezydent Andrzej Duda odbył telefoniczną rozmowę z nowym prezydentem USA, Donaldem Trumpem. W rozmowie z RMF FM nasz prezydent zdradził, że : - To była taka ciepła rozmowa. Otwarta (...) Mówiliśmy generalnie o relacji Polska - Stany Zjednoczone. O tym, że będzie ona tradycyjnie dobra; że panu prezydentowi zależy na tym, żeby stosunki między naszymi krajami były jak najlepsze. Duda ujawnił również, że najprawdopodobniej w przyszłym roku spotka się z Trumpem na żywo.

 

Prezydent przyznał, że ma po rozmowie "miłe odczucia" ponieważ przebiegała ona "w sympatycznej atmosferze, mało politycznej, bardziej takiej koleżeńskiej". Duda gratulował Trumpowi zwycięstwa i jak zdradził: - Co mnie bardzo ucieszyło, pan prezydent Donald Trump od razu na wstępie powiedział mi, że bardzo dziękuje za głosy Polaków, które zostały oddane na niego w Stanach Zjednoczonych. Mówi, że według informacji, które ma, większość ludzi polskiego pochodzenia, którzy mogli głosować w Stanach Zjednoczonych, zagłosowała właśnie na niego.

Rozmowa trwać miała "kilkanaście minut". Co niezwykle ważne, Duda usłyszał: - że panu prezydentowi zależy na tym, żeby stosunki Polski i Stanów Zjednoczonych były jak najlepsze, że możemy być spokojni, że na wszystkich tych polach, na których ta współpraca jest, ona będzie kontynuowana i że to będzie taka współpraca lojalna. Ja też zadeklarowałem lojalność ze strony Polski jako sojusznika Stanów Zjednoczonych. Dodał również optymistycznie: - Ja to bardzo dobrze odebrałem, jakbym miał po tym prognozować przyszłość naszych relacji, to widzę ją w bardzo jasnych barwach (...) Możemy być spokojni o to, że ta polityka USA wobec Polski, a więc w efekcie także te wzajemnie relacje co najmniej nie ulegną pogorszeniu, nie będą słabsze, a być może uda się je jeszcze bardziej zacieśnić.

Zobacz także: Drugi POBRZEB pary prezydenckiej w Krakowie [SZCZEGÓŁY]

 


Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: