WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Duda vs Kaczyński: Polska ponad podziałami kontra Polska dążąca do niepodległości i prawdy

Duda vs Kaczyński: Polska ponad podziałami kontra Polska dążąca do niepodległości i prawdy

12.11.2016, godz. 05:00
Andrzej Duda, Jarosław Kaczyński
foto: EAST NEWS

Polska ponad podziałami kontra Polska dążąca do niepodległości i prawdy - to nie są wizje i hasła przywódców z dwóch zwalczających się obozów politycznych, ale Andrzeja Dudy (44 l.) i Jarosława Kaczyńskiego (67 l.)! - Łagodny, acz stanowczy Duda kontra wojujący, konfliktowy Kaczyński może nabrać jeszcze bardziej politycznego tempa w przyszłości - uważa prof. Kazimierz Kik, politolog.

- To musi być Polska żyjąca w prawdzie (.). Nie będzie prawdziwie wolnej Polski bez prawdy - grzmiał pod Pałacem Prezydenckim w przeddzień Święta Niepodległości prezes PiS Jarosław Kaczyński, mając na myśli przede wszystkim wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej. - Te nasze zabiegi dążące do tego, by prawda wyszła na jaw i by uczczono ofiary tragedii, jest częścią szerszego przedsięwzięcia dla Polski niepodległej - dodał. - Bardzo bym chciał i sądzę, że wszyscy byśmy chcieli, by za dwa lata nasze poczucie siły było większe, byśmy byli bardziej wolni i bardziej suwerenni - skwitował prezes PiS. Eksperci nie mają złudzeń, że Kaczyński gra na konflikt, bo taka jest jego rola. - On opisuje Polskę za pomocą konfliktu. Dzieli, a nie łączy. Co innego prezydent Duda, który chce jednoczyć - komentuje nam prof. Kazimierz Kik, politolog. Mimo że Duda jest prezydentem wywodzącym się z PiS, to jego wizja Polski jest inna. W orędziu z okazji 11 listopada przekonywał o polskim zjednoczeniu. - Gdy Polska jest pęknięta, jest Polską słabszą; gdy jest zjednoczona, jest Polską silniejszą. Zjednoczona wokół niepodważalnej wartości, jaką jest niepodległość - stwierdził Duda w orędziu. - Bądźmy razem - bez względu na to, w jakim kto idzie marszu i jakie ma poglądy. Zgodne świętowanie będzie znakiem tego, że potrafimy wznieść się jako naród ponad niepotrzebne podziały i spory, a także tego, że jesteśmy gotowi wychowywać kolejne pokolenia, dając przykład dojrzałej wspólnoty - dodał.

Zobacz: Pierwsza dama ZACHWYCIŁA! Agata Duda na obchodach Święta Niepodległości [ZDJĘCIA]

Źródło: Michał Kozłowski
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: