WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Duda zatrudnił milionerkę! Halina Szymańska nową szefową Kancelarii Prezydenta

Duda zatrudnił milionerkę! Halina Szymańska nową szefową Kancelarii Prezydenta

13.06.2017, godz. 02:00
HALINA SZYMAŃSKA.
foto: www.arimr.gov.pl

Dom, mieszkanie, nieruchomości gospodarcze i oszczędności - oto majątek nowej szefowej Kancelarii Prezydenta. Od wczoraj to stanowisko zajmuje Halina Szymańska (58 l.). Zastąpiła Małgorzatę Sadurską (42 l.), która trafiła do zarządu PZU.

Jest politykiem PiS, radną sejmiku woj. zachodniopomorskiego. Jednak to praca w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, gdzie była wiceprezesem, przyniosła Halinie Szymańskiej największe dochody. Jak wynika z jej oświadczenia majątkowego, w ubiegłym roku zarobiła w ARiMR ponad 230 tys. zł, co daje ok. 20 tys. zł miesięcznie! W kancelarii Andrzeja Dudy (45 l.) Szymańska będzie mogła liczyć na zarobki nieco skromniejsze. Jej poprzedniczka inkasowała ok. 14 tys. zł brutto.

Jednak nowa szefowa Kancelarii Prezydenta, jak przystało na milionerkę, na biedę nie może narzekać. W skład jej majątku wartego prawie 1,4 mln zł wchodzi dom wart 650 tys. zł, mieszkanie oraz nieruchomości gospodarcze - w sumie ok. 600 tys. zł i oszczędności zgromadzone na koncie. Również ustępująca z funkcji szefowej kancelarii Dudy Małgorzata Sadurska powinna być zadowolona ze zmiany pracodawcy. Została wiceprezesem PZU, już od dziś będzie mogła zarabiać ok. 50 tys. zł miesięcznie! Dla wielu Polaków to astronomiczne wynagrodzenie.

Zobacz: Halina Szymańska, nowa szefowa kancelarii Dudy jest MILIONERKĄ!

Źródło: X-NEWS
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: