WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Durczok o Wporst: Gracie jak medialni gangsterzy. Zarzuty Durczoka wobec Latkowskiego

Durczok o Wporst: Gracie jak medialni gangsterzy. Zarzuty Durczoka wobec Latkowskiego

30.10.2016, godz. 19:56
Kamil Durczok
Kamil Durczok zmagał się z chorobą 13 lat temu. - To bardzo demokratyczna choroba. Atakuje starych i młodych. Urzędników, biznesmenów i bezrobotnych. Bogatych i biednych. Tych, co mają marzenia i plany. I tych znudzonych, co ich już w życiu niewiele cieszy - tak o raku mówił dziennikarz w jednym z wywiadów. Durczokowi udało się wygrać z nowotworem, jednak zaraz o chorobie lekarze stwierdzili u niego stan przedzawałowy. Stresu dostarczyła również dziennikarzowi seksafera nagłośniona przez "Wprost". Na szczęście nie doszło do nawrotu choroby. foto: Super Express

Kamil Durczok zapowiada kolejny proces sądowy przeciwko Sylwestrowi Latkowskiemu, który jego zdaniem ujawnił tajemnicę procesu. Przy okazji przypomina przeszłość byłego szefa "Wprost". W odpowiedzi na nowe zarzuty tygodnika, Durczok zapowiedział również ujawnienie rozmowy z wydawcą "Wprostu" Michałem Lisieckim.

Kamil Durczok idzie na Wojnę z "Wprost" - ciąg dalszy sporu. Tematem okładki najnowszego wydania "Wprost" jest artykuł pt. "Kłamstwa Durczoka". Zaraz po pojawieniu się zapowiedzi tekstu Durczok poinformował na Twitterze, że po raz kolejny pozwie za to wydawcę tygodnika i dziennikarzy. Niedługo potem na swoim fanpage’u faceboowym poinformował, że na razie pozwie i oskarży Sylwestra Latkowskiego za informacje w wywiadzie opublikowanym w weekend na Dziennik.pl. - Zaliczyłeś niezłą wpadkę, kolego. Informuję, Sylwestrze, że wyniosłeś i ujawniłeś co najmniej jedną tajemnicę procesu. Jaką? Dowiesz się z procesu karnego i aktu oskarżenia, który wniesiemy niezwłocznie - zapowiedział Durczok. Przy okazji były prezenter TVN przypomniał, że wydawca i dziennikarze "Wprost" w czerwcu br. w pierwszej instancji przegrali proces wytoczony im za tekst o pobycie Durczoka w mieszkaniu znajomej, w którym znaleziono pornografię i ślady białego proszku.

Durczok i molestowanie? Drugi proces dobiega końca

Obecnie wciąż trwa proces sądowy dotyczący tekstów "Wprost" zarzucających Durczokowi molestowanie. Zdaniem byłego szefa Faktów większość świadków zeznających w sprawie została wezwana bez powodu. - Połowa mnie nie znała, 1/3 nie miała ze mną żadnego kontaktu. Z wezwania ogromnej części, podając kłamliwe powody, moi wrogowie i przeciwnicy się wycofali. Dlaczego? Bo się zrobiło absurdalnie, kiedy niektórzy widzieli mnie na sali po raz pierwszy i pukali się w czoło, pytani o jakieś molestowanie - czytamy na Facebooku Durczoka. - Ten proces o molestowanie miał się odbywać przy drzwiach otwartych. Tak chciałem ja i moi prawnicy. Druga strona, przyjmując taktykę „trałowania’, czyli zarzucenia sieci, bo a nuż coś się znajdzie, powołała ponad 100 świadków - ocenił. Kamil Durczok jeszcze raz podkreślił, że nie dopuścił się molestowania.

- Teraz ku końcowi zmierza drugi proces. Ważny, bo o rzekome molestowanie, którego nigdy nie było. Istotny, bo o resztki wiarygodności tytułu „Wprost”. O ile jeszcze takie istnieją… Proces, o którym konsekwentnie milczę, nawet w tej - jak oni to ujęli - „ofensywie PR”. Dla mnie to walka o prawdę i twarz - podkreślił dziennikarz.

Kamil Durczok przypomina przeszłość Latkowskiego

Drugą istotną kwestią poruszoną przez Durczoka na Facebooku jest przeszłość Sylwestra Latkowskiego. We wpisie były szef „Faktów” przypomniał, że w latach 90. Sylwester Latkowski był przez kilka lat w Rosji, bo wydano za nim list gończy w sprawie morderstwa, a pod koniec lat 90. został skazany za wymuszenia rozbójnicze i spędził ponad dwa lata w więzieniu. Na końcu wpsisu Durczok umieścił zdjęcia niektórych dokumentów, m.in. listu gończego.

Kamil Durczok o Michale Lisieckim - grozi ujawnieniem nagrania

Trzecia część wpisu Durczoka dotyczy wydawcy "Wprost" Michała Lisieckiego. Były szef "Faktów" przypomniał Lisieckiemu o wspólnej rozmowie sprzed kilku lat, w której wydawca "Wprost" miał narazić się na proces z Tomaszem Lisem.

- Ty, Michale Lisiecki, Wydawco „Wprost”, przerażony politycznymi konsekwencjami tego, co się stanie, po tym jak zwolniłeś Tomka Lisa, zameldowałeś się w moim gabinecie w TVN o 7.15 rano. Kiedy wszyscy Cię opuścili, błagałeś, żebym został felietonistą pisma, które 2 lata później mnie wykończyło - opisał Durczok nawiązanie tej współpracy. - Chcesz zapis tej rozmowy? Wzorem Twojego nabytku, Sylwestra Latkowskiego, nagrałem nasze spotkanie. To nie jest dla Ciebie wygodny zapis. Nie tylko Cię ośmiesza, ale także naraża na proces z Tomkiem Lisem. Doskonale wiesz, o co go wtedy oskarżyłeś. Mam to nagranie. Nie będzie Ci miło go posłuchać. Zwłaszcza przed sądem. Więc zanim się zaczniesz kreować na amerykańskiego magnata medialnego, zastanów się - ostrzega Lisieckiego Durczok.

ZOBACZ: Latkowski zdradza, jak Durczok miał MOLESTOWAĆ podwładne

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: