WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Dwie twarze Kaczyńskiego [ZDJĘCIA]

Dwie twarze Kaczyńskiego [ZDJĘCIA]

21.07.2017, godz. 02:00
Jarosław Kaczyński dwie twarze
Jarosław Kaczyński dwie twarze foto:

Rozwścieczony furiat na sejmowej mównicy i spokojny stonowany polityk. W ciągu dwóch dni Jarosław Kaczyński (68 l.) zaprezentował Polakom dwa różne oblicza. Najpierw w Sejmie wyzwał opozycję od kanalii i oskarżył o zamordowanie brata, dzień później spuścił z tonu, tłumacząc swoje zachowanie. To chłodna kalkulacja czy szczera skrucha za zbyt agresywne wystąpienie?

- Nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego świętej pamięci brata. Niszczyliście go, zamordowaliście. Jesteście kanaliami! - wypalił Kaczyński we wtorek pod adresem opozycji. Widać było, że puściły mu nerwy, gdy wpadł na sejmową mównicę poza kolejką, rzucając do marszałka "ja bez żadnego trybu". Dzień później chyba przemyślał swoje zachowanie i postanowił ratować wizerunek, znacznie łagodząc ton wypowiedzi. - Po prostu nie miałem innego wyjścia, to był imperatyw moralny - tak bym to określił i w dalszym ciągu jest tak, iż uważam, że uczyniłem dobrze - wyjaśniał w programie "Gość Wiadomości" w TVP. - Oczywiście, gdyby nie ten krzyk na sali, to być może byłoby to troszkę łagodniej, ale sens byłby ten sam - dodał, choć zapowiedział, że zdania nie zmienił.

- Trudno powiedzieć, czy to była szczera wypowiedź, ale takie słowa musiały paść - ocenia złagodzenie postawy Kaczyńskiego Bartosz Czupryk (35 l.), specjalista od wizerunku i marketingu politycznego. - On zdaje sobie sprawę, że posunął się za daleko i w złości powiedział za dużo. Siłą rzeczy musi zmienić ton, żeby jego partia nie straciła poparcia - dodaje ekspert. Kaczyński, który dzień wcześniej oskarżał opozycję o zamordowanie brata, wycofał się również z tej części wypowiedzi, twierdząc, że chodziło mu o odpowiedzialność moralną za śmierć Lecha Kaczyńskiego (†61 l.). Według eksperta wybuch prezesa to efekt długo skrywanych silnych emocji z powodu śmierci brata bliźniaka, choć jego zdaniem polityk z takim doświadczeniem i pozycją powinien być odporny na manipulację i nie dać się wyprowadzić z równowagi.

ZOBACZ: Tusk chciał się spotkać z Dudą. Prezydent ODMÓWIŁ

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: