WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Jest kolejna dymisja w rządzie Beaty Szydło!

Jest kolejna dymisja w rządzie Beaty Szydło!

05.04.2017, godz. 17:12
Ministerstwo Zdrowia
Ministerstwo Zdrowia foto: EAST NEWS

Krzysztof Łanda, wiceminister zdrowia złożył dymisję - dowiedziało się RMF FM. Rezygnacja została przyjęta przez ministra zdrowia Konstanego Radziwiłła, teraz zajmie się nią premier Beata Szydło.

Krzysztof Łanda został powołany na stanowisko wiceministra zdrowia 19 listopada w 2015 roku. Odpowiadał m.in. za nowe zapisy ustawy refundacyjnej oraz za zmiany w refundacji wyrobów medycznych. 5 kwietnia Krzysztof Łanda podał się do dymisji, jego rezygnacja została już przyjęta przez Konstantego Radziwiłła.Teraz decyzja wiceministra trafi na biurko Beaty Szydło.

- Krzysztof Łanda jest absolwentem Akademii Medycznej w Lublinie, gdzie uzyskał tytuł lekarza medycyny. Ukończył także program studiów podyplomowych w Szkole Zdrowia Publicznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kierował Biurem Standaryzacji w Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia (1998 – 2001) i pełnił obowiązki dyrektora Departamentu Gospodarki Lekami w Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia (2006 – 2007) - czytamy na stronie internetowej ministerstwa zdrowia.

W styczniu w 2017 roku z funkcji wiceministrów zdrowia zrezygnowali Jarosław Pinkas oraz Piotr Warczyński.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: