WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Dymisja w MSZ. Wiceminister odwołany!

Dymisja w MSZ. Wiceminister odwołany!

30.11.2016, godz. 17:46
ministerstwo spraw zagranicznych, msz
foto: EAST NEWS

Wiceminister spraw zagranicznych Robert Grey został odwołany ze swojej funkcji. Tę informację potwierdziła rzeczniczka ministerstwa, Joanna Wajda. Nie udzieliła jednak odpowiedzi na pytanie o przyczynę. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Grey zataił współpracę ze Stanami Zjednoczonymi.

Robert Grey został odwołany ze stanowiska wiceministra spraw zagranicznych. Oficjalnie nie podano przyczyny takiej decyzji, jednak istnieją przypuszczenia, że Grey zataił współpracę ze Stanami Zjednoczonymi, mimo że był o to pytany. Był wiceszefem ds. dyplomacji ekonomicznej oraz polityki amerykańskiej i azjatyckiej. Od maja 2016 roku był także doradcą w Gabinecie Politycznym ministra spraw zagranicznych. Na stronie MSZ można się dowiedzieć, że Robert Grey urodził się w 1973 roku w Rawie Mazowieckiej. Ukończył studia w University of Massachusetts na kierunku filozofii i socjologii oraz New School University w Nowym Jorku na kierunku stosunków międzynarodowych o specjalizacji Rządy i Prawo.

Z biograficznej notatki na stronie MSZ można się dowiedzieć, że Grey, urodził się w 1973 r. w Rawie Mazowieckiej (jego rodzice wyjechali do USA, gdy był dzieckiem i tam zmienili nazwisko - przyp. red.).

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: