WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Dyrektor z zarzutami pracuje w CBA

Dyrektor z zarzutami pracuje w CBA

18.11.2016, godz. 05:00
CBA
foto: EAST NEWS

W Centralnym Biurze Antykorupcyjnym dyrektorem pionu techniki operacyjnej został niedawno temu Piotr K. Pilnuje tam tajnych operacji, m.in. zakupu sprzętu. Sęk w tym, że funkcjonariusz CBA. zasiada też na ławie oskarżonych. Kierownictwu Biura to jednak nie przeszkadza.

Jak ujawnił TVN24, Piotr K. sprawuje nadzór nad najbardziej utajnioną działalnością CBA: instalowaniem podsłuchów, sporządzaniem stenogramów z tych rozmów oraz zakupami sprzętu niezbędnego agentom w ich misjach. Tymczasem w 2008 r. postawiono mu zarzuty dotyczące jego poprzedniej pracy, w Komendzie Stołecznej Policji. Chodzi o popełnienie przestępstwa przy wykupie lokali operacyjnych służących do spotkań z informatorami. Według śledczych Piotr K. miał się dopuścić "działania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej na szkodę interesu publicznego".

W 2008 r. Piotr K. pracował w CBA. Po postawieniu zarzutów odszedł z Biura. Teraz jednak wrócił i szybko awansował na dyrektora pionu techniki operacyjnej. Jak to możliwe, że w tej sytuacji pełni wysokie stanowisko w największej służbie antykorupcyjnej w kraju?

Okazuje się, że dla obecnego kierownictwa Biura problemu zarzutów w ogóle nie ma. - Przeprowadziliśmy wewnętrzne postępowanie wyjaśniające. Piotr K. jest niewinny co do zarzucanych mu czynów. W sądowych aktach sprawy istnieje dowód, że zapłacił za mieszkanie jako jedyny z oskarżonych. Na wykup tych mieszkań była również zgoda ówczesnego komendanta stołecznego policji - informuje wydział prasowy CBA.

Zobacz także: Gabinet Cieni PO - Schetyna na czele. Kto w składzie?

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: