WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Dzieci niepełnosprawne nie będą mogły uczyć się indywidualnie na terenie szkoły? MEN tłumaczy

Dzieci niepełnosprawne nie będą mogły uczyć się indywidualnie na terenie szkoły? MEN tłumaczy

10.05.2017, godz. 14:33
Nauczyciel, szkoła, lekcja, klasa
foto: EAST NEWS

Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało rozporządzenie, którego treść zaniepokoiła rodziców dzieci niepełnosprawnych i przewlekle chorych. Zgodnie z rozporządzeniem dzieci te nie będą mogły uczyć się na terenie szkoły w ramach  zajęć indywidualnych. Zdaniem rodziców to złe rozwiązanie.

W sprawie nie chodzi jedynie o dzieci z niepełnosprawnościami, ale też te chore na nowotwory, czy z wadami serca, które kwalifikują się do nauczania indywidualnego. Jak podaje środowa "Polityka" rodzice są przestraszeni: - Taka zmiana to społeczny wyrok. Naszym dzieciom trudniej będzie funkcjonować w społeczeństwie - tłumaczy mama chłopca z autyzmem, niedosłyszącego, który choruje na epilepsję. Chłopiec łatwiejszych przedmiotów uczy się w klasie , a trudniejszych w domu z nauczycielem. Na to pozwala system łączenia zajęć w szkole i w domu. Ale zgodnie z nowymi zapisami uczyłby się tylko w szkole w klasie. Zdaniem Ministerstwa Edukacji Narodowej rodzice źle zrozumieli rozporządzenie. Ministerstwo tłumaczy, że chce pomóc rodzicom i uzasadnia swój projekt: - Indywidualna forma kształcenia przeznaczona jest bowiem dla dzieci i młodzieży, których stan zdrowia znacznie utrudnia lub uniemożliwia realizację odpowiednio obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego, obowiązku szkolnego i obowiązku nauki. W chwili obecnej indywidualnym nauczaniem 2 obejmuje się nie tylko uczniów napotykających na trudności w funkcjonowaniu szkolnym nie wynikające ze stanu zdrowia, ale również uczniów sprawiających trudności wychowawcze.

Zobacz: Tusk i Schetyna na premierze filmu o piłkarzach ZDJĘCIA

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: