WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Dzięki interwencji Ziobry morderca wraca za kraty

Dzięki interwencji Ziobry morderca wraca za kraty

05.10.2016, godz. 05:00
Zbigniew Ziobro
Zbigniew Ziobro foto: Super Express

Mateusz K. (25 l.) z Lubartowa (woj. lubelskie) poderżnął gardło swojej dziewczynie Ani Szysiak (+21 l.). W lutym tego roku sąd prawomocnie skazał go na 12 lat więzienia. A już we wrześniu... uzyskał on dwumiesięczny urlop w odsiadce ze względu na pobyt w szpitalu, który trwał raptem kilka dni! Sprawą zainteresował się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (46 l.) i morderca szybciej wróci za kraty.

Przypomnijmy. 9 sierpnia 2013 r. do rodzinnego domu Anny wszedł Mateusz K. Mateusz i Anna byli parą przez trzy lata, jednak dziewczyna postanowiła zakończyć związek. Doszło do kłótni i mężczyzna poderżnął jej gardło scyzorykiem. Prokurator żądał dla niego 25 lat więzienia, ale sąd był łaskawy i skazał mordercę na 12 lat.

Długo nie posiedział. Na początku września Mateusz K. wrócił do Lubartowa, a jego urlop od krat miał trwać do 31 października. Powód? Operacja, której nie dało się przeprowadzić w warunkach więziennych. Tyle że zabójca poszedł do szpitala 19 września, a już 26 był w domu. Na szczęście minister Ziobro polecił prokuraturze złożenie wniosku o odwołanie przerwy w karze. Wczoraj w sądzie w Lublinie odbyło się posiedzenie w tej sprawie. - Przychylam się do wniosku prokuratury - orzekł sędzia Jarosław Dąbrowski.

Ewa Szysiak (58 l.), mama Ani, nie kryje satysfakcji. - Więzienie to nie miejsce, które można opuszczać na kilkumiesięczny urlop - mówi.

Zobacz także: Szydło reaguje na chamskie słowa Waszczykowskiego! Wezwała go "na dywanik"!

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: