WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Dzięki interwencji Ziobry morderca wraca za kraty

Dzięki interwencji Ziobry morderca wraca za kraty

05.10.2016, godz. 05:00
Zbigniew Ziobro
Zbigniew Ziobro foto: Super Express

Mateusz K. (25 l.) z Lubartowa (woj. lubelskie) poderżnął gardło swojej dziewczynie Ani Szysiak (+21 l.). W lutym tego roku sąd prawomocnie skazał go na 12 lat więzienia. A już we wrześniu... uzyskał on dwumiesięczny urlop w odsiadce ze względu na pobyt w szpitalu, który trwał raptem kilka dni! Sprawą zainteresował się minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (46 l.) i morderca szybciej wróci za kraty.

Przypomnijmy. 9 sierpnia 2013 r. do rodzinnego domu Anny wszedł Mateusz K. Mateusz i Anna byli parą przez trzy lata, jednak dziewczyna postanowiła zakończyć związek. Doszło do kłótni i mężczyzna poderżnął jej gardło scyzorykiem. Prokurator żądał dla niego 25 lat więzienia, ale sąd był łaskawy i skazał mordercę na 12 lat.

Długo nie posiedział. Na początku września Mateusz K. wrócił do Lubartowa, a jego urlop od krat miał trwać do 31 października. Powód? Operacja, której nie dało się przeprowadzić w warunkach więziennych. Tyle że zabójca poszedł do szpitala 19 września, a już 26 był w domu. Na szczęście minister Ziobro polecił prokuraturze złożenie wniosku o odwołanie przerwy w karze. Wczoraj w sądzie w Lublinie odbyło się posiedzenie w tej sprawie. - Przychylam się do wniosku prokuratury - orzekł sędzia Jarosław Dąbrowski.

Ewa Szysiak (58 l.), mama Ani, nie kryje satysfakcji. - Więzienie to nie miejsce, które można opuszczać na kilkumiesięczny urlop - mówi.

Zobacz także: Szydło reaguje na chamskie słowa Waszczykowskiego! Wezwała go "na dywanik"!

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: