WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Dzień Niepodległości. Najważniejsi politycy znów świętowali oddzielnie!

Dzień Niepodległości. Najważniejsi politycy znów świętowali oddzielnie!

12.11.2016, godz. 05:00
Dzień Niepodległości
foto:

Nawet 11 listopada najważniejsi politycy naszego kraju nie mieli odwagi, żeby spojrzeć sobie w oczy i podać ręce. 98. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości prezydent Andrzej Duda (44 l.), prezes PiS Jarosław Kaczyński (67 l.) czy szef największej partii opozycyjnej PO Grzegorz Schetyna (53 l.) świętowali oddzielnie. A dwa największe marsze, jakie przeszły w piątek ulicami Warszawy, zamieniły się w demonstracje poparcia politycznego.

O zjednoczenie w tak ważnym dla Polski dniu apelował prezydent Andrzej Duda (44 l.). - Często widzimy, także współcześnie, taką grę na emocjach, która służy jeszcze większemu dzieleniu. Budzenie emocji na tych podziałach to jest coś, co mnie ogromnie niepokoi. Chciałbym, byśmy w 2018 roku wszyscy byli na jednych obchodach i mogli pójść w jednym marszu! - powiedział prezydent Duda przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Wcześniej prezydent w Belwederze wręczył odznaczenia państwowe.

A gdzie świętowali inni? Prezes PiS składał rano kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Warszawie, a wieczorem modlił się w katedrze na Wawelu. Z kolei szef PO rano odwiedził grobowiec Piłsudskiego oraz kryptę Lecha i Marii Kaczyńskiej w Krakowie, a po południu szedł w marszu KOD ulicami stolicy wspólnie z innymi przedstawicielami opozycji. Organizatorzy zakładali, że będzie ich nawet 100 tys. Było około 10 razy mniej. O wiele liczniejszy był Marsz Niepodległości zorganizowany przez narodowców. Szło w nim około 70 tys. osób. Władze miasta poinformowały, że nie będą tym razem podawać szacunków dotyczących liczby uczestników.

Zobacz też: Pierwsza dama ZACHWYCIŁA! Agata Duda na obchodach Święta Niepodległości ZDJĘCIA

Źródło: Michał Kozłowski
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: