WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Dziennikarz TVP zaatakowany na miesięcznicy smoleńskiej!

Dziennikarz TVP zaatakowany na miesięcznicy smoleńskiej!

11.07.2017, godz. 12:25
Michał Rachoń
foto: YouTube/Telewizja Republika

Choć policja oceniła, że poniedziałkowa 87 miesięcznica smoleńska przebiegła bez większych skandali, to jednak nie udało się uniknąć pewnych gorszących incydentów. Dziennikarz TVP Info Michał Rachoń został zaatakowany przez uczestnika kontrmanifestacji Obywateli RP na Krakowskim Przedmieściu. Zdarzenie zostało zarejestrowane.

Dziennikarz TVP Info kontrmanifestację zorganizowaną przez Obywateli RP relacjonował przede wszystkim na swoim profilu na Twitterze. W transmisjach (poprzez aplikację Periscope) pokazywał demonstrantów zgromadzonych na placu Zamkowym, starał się też zadawać pytania takim  liderom kontrmanifestacji jak Władysław Frasyniuk. W pewnym momencie jeden z mężczyzn złapał Rachonia za kurtkę. Dziennikarz zachował jednak powagę i nie dał się sprowokować (zdarzenie widać ok. 5:10 nagrania):

 

 

Inny dziennikarz wrzucił zdjęcie obrazujące ten incydent:

 

 

Rachonia w tej sytuacji wsparli nawet dziennikarze, którzy na co dzień nie cenią zanadto jego pracy. Sam zainteresowany, w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl ocenił: - Nie do mnie należy ocenianie, co tam się wydarzyło. Nie informowałem o tym policji. Wykonywałem tam swoje obowiązki dziennikarza: zadawałem pytania. Na część udało mi się uzyskać odpowiedzi, na część nie. Obowiązkiem dziennikarza jest zadawanie pytań nawet w trudnych warunkach.

Zobacz także: OBRZYDLIWY wpis posła PO o Kaczyńskim i miesięcznicach smoleńskich

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: