WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Ekshumacja gen. Franciszka Gągora

Ekshumacja gen. Franciszka Gągora

08.06.2017, godz. 11:50
Grób generała Franciszka Gągora
Grób generała Franciszka Gągora na warszawskich Powązkach Wojskowych foto:

W czwartek ekshumowana została 29 ofiara katastrofy smoleńskiej. Otworzony został grób gen, Franciszka Gągora, który znajduje się na warszawskim cmentarzu Powązki Wojskowe. Szczątki z grobu generała zostały przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej.

Obyła się kolejna z szeregu ekshumacji smoleńskich. W poniedziałek rano otwarto grób generała Wojska Polskiego, Franciszka Gągora, który był szefem Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Ciało z grobu generała zostało zabrane do badań. To już 29 z ekshumacji, które zostały przeprowadzone od listopada zeszłego roku, a które zarządziła Prokuratura Krajowa zajmująca się śledztwem smoleńskim. Franciszek Gągor studiował w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu, ukończył też anglistykę na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także studia strategiczne w Akademii Obrony NATO w Rzymie. Ukończył również Podyplomowe Studia Strategiczno-Operacyjne na narodowym Uniwersytecie Obrony Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie. Miał ogromne doświadczenie w wojsku. Prywatnie miał żonę Lucynę oraz dwoje dzieci: syna i córkę.

Drugi etap kshumacji smoleńskich zakończy się w czerwcu, przed wakacjami. Pierwszy trwał do marca, a kolejny rozpocznie się jesienią.

Zobacz: Ekshumacja smoleńska w Warszawie. Otwarto grób lekarza prezydenta Kaczyńskiego

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: