WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Ekshumacja Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu. Proboszcz katedry UJAWNIA szczegóły

Ekshumacja Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu. Proboszcz katedry UJAWNIA szczegóły

06.11.2016, godz. 17:00
Grób Lecha i Marii Kaczyńskich w Krypcie na Wawelu
Grób Lecha i Marii Kaczyńskich w Krypcie na Wawelu foto: Łukasz Gagulski/Super Express

Po ekshumacji Lecha i Marii Kaczyńskich nie będzie oficjalnego pogrzebu pary prezydenckiej - dowiedziało się Radio ZET. Szczątki Lecha i Marii Kaczyńskich prawdopodobnie zostaną przebadane 14 listopada. - Będziemy się modlić. I jeszcze czuwać nad tym, by, przypadkiem, nie dokonano zniszczeń w krypcie - powiedział Newsweekowi proboszcz katedry na Wawelu, który weźmie udział w ekshumacji.

Ekshumacja pary prezydenckiej na Wawelu została zaplanowana na noc, z 13 na 14 listopada. To właśnie wtedy śledczy mają przewieźć trumny z ciałami Lecha i Marii Kaczyńskich do Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie. Po kilkudziesięciu godzinach trumny z ciałami pary prezydenckiej mają wrócić do krypty na Wawelu. Ponowny pogrzeb tragicznie zmarłych pod Smoleńskiem nie będzie miał jednak oficjalnego charakteru - ustaliło Radio ZET. Informacja pochodzi od osoby związanej z Kancelarią Prezydenta.

- Będziemy się modlić. I jeszcze czuwać nad tym, by, przypadkiem, nie dokonano zniszczeń w krypcie. Wszystko odbędzie się pod osłoną nocy. Policji będzie tyle, że do krypty nawet mysz się nie przeciśnie - powiedział Newsweekowi ksiądz Zdzisław Sochacki. W uroczystości ma brać udział najbliższa rodzina, obecny będzie również ksiądz profesor Jacek Urban.

Jeden z krakowskich ekspertów ocenił, że: "Tak długo będą szukać, aż coś w końcu znajdą, choćby jedną kostkę złamaną więcej, niż to zostało opisane w poprzedniej sekcji zwłok. Nic nie znajdą? Niemożliwe. Życia by nie mieli"

Ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej mają się odbywać według listy alfabetycznej.

Czytaj: Prezydent o ekshumacjach: mogę prosić rodziny o wyrozumiałość

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: