WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Ekshumacja Tomasz Merty zakończona

Ekshumacja Tomasz Merty zakończona

24.11.2016, godz. 10:03
Wrak Tu-154M
Wrak Tu-154M foto: Super Express

Cmentarz parafialny parafii św. Zofii Barat na warszawskim Ursynowie był dziś w środku nocy obwarowany ze wszystkich stron. Pilnowali go policjanci, a to dlatego, że na terenie nekropolii odbywała się ekshumacja ofiary katastrofy smoleńskiej Tomasza Merty. To już kolejna ekshumacja, którą zarządziła Prokuratura Krajowa.

Ekshumacja Tomasza Merty rozpoczęła się około godz. 1.30 i trwała do wczesnego ranka, bo dopiero o 6.40 sprzed cmentarza na Ursynowie w Warszawie w asyście samochodów policji i Żandarmerii Wojskowe odjechał karawan z trumną Merty. Przy ekshumacji obecni byli eksperci i oczywiście kamieniarze, którzy musieli otworzyć grobowiec. Nikt z osób nie zaangażowanych bezpośrednio w prace ekshumacyjne nie miały możliwości wejścia na teren cmentarza, a nawet podejścia do niego. Bo jak relacjonuje tvn24.pl jeszcze kilkadziesiąt metrów przed cmentarną bramą stali policjanci. Przed bramą zaparkowane były policyjne i wojskowe samochody, a także auto pirotechników. Gdy ekshumacja została zakończona wszystkie samochody ruszyły w stronę centrum, bo tam w Zakładzie Medycyny Sadowej przy ul. Oczy odbędą się badania ciała Tomasza Merty, sekcja zwłok. Zostaną pobrane próbki, które posłużą przy padaniach DNA i inne. Sprawdzone zostaną przyczyny śmierci ofiary i odniesione obrażenia. O ekshumacji Merty wiele mówiła jego żona Magdalena Merta, która chciała, by do badania ciała męża doszło. - Chcę wiedzieć, czy w rodzinnym grobie pochowałam męża, czy sprofanowano jego zwłoki, tak jak wiemy, że sprofanowano zwłoki innych ofiar - powiedziała niedawno wdowa w  rozmowie z "Super Expressiem".

Ekshumacja Tomasza Merty to już czwarta z 83 zaplanowanych. Ekshumowane zostały już ciała Lecha i Marii Kaczyńskich, zostali oni także ponownie pochowani. Ekshumowano już również Stefana Melaka.

Przypomnijmy, że Tomasz Merta był wiceministrem kultury i dziedzictwa narodowego.

Zobacz: Sekcja zwłok Marii Kaczyńskiej - są wyniki

Źródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: