WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka Ekshumacje smoleńskie: Ciągle nie ma dowodów na zamach!

Ekshumacje smoleńskie: Ciągle nie ma dowodów na zamach!

19.11.2016, godz. 02:00
Nowy sarkofag Marii i Lecha Kaczyńskich
Nowy sarkofag Marii i Lecha Kaczyńskich foto: Łukasz Gągulski/Super Express

Za nami pierwsze ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej. Do tej pory biegli przebadali ciała pary prezydenckiej - Lecha (+61 l.) i Marii (+68 l.) Kaczyńskich. Wstępne informacje o wynikach sekcji wskazują na przyczyny śmierci powstałe wskutek katastrofy komunikacyjnej, a nie wybuchu bomby!

Śmierć prezydenta i pierwszej damy miały spowodować ciężkie obrażenia wielu narządów wewnętrznych, połamane kości i poważne uszkodzenia głowy. Są to urazy, które powstają w trakcie katastrof komunikacyjnych - poinformowało RMF FM. Wyniki badań przeczą zatem hipotezom, o jakich mówił Antoni Macierewicz (68 l.) w wywiadzie dla "wSieci" w 2013 r. - Katastrofa w Smoleńsku była prawdopodobnie skutkiem zamachu, a nie awarii i świadczą o tym wszystkie znane nam fakty - stwierdził wtedy obecny szef MON. - Taki wynik sekcji zwłok oznacza, że śmierć nastąpiła w wyniku katastrofy. Przy zderzeniu obiektu rozpędzonego do kilkuset kilometrów na godzinę występują przeciążenia, które niszczą całkowicie strukturę organizmu. Ciało po prostu się rozpada - mówi nam Wojciech Łuczak, ekspert w dziedzinie lotnictwa wojskowego.

Decyzję o ekshumacjach ponownie krytykuje opozycja. - Mamy opinie ekspertów. Pan Macierewicz już dawno wszystkie te naukowe dowody powinien przyjąć do wiadomości. Pan minister wykorzystuje katastrofę smoleńską do kreowania własnej pozycji politycznej - mówi nam Borys Budka (38 l.) z PO, były minister sprawiedliwości.

Do analiz z ciała prezydenta Lecha Kaczyńskiego pobrano ok. 40 próbek. Biegli na wydanie pełnej ekspertyzy mają cztery miesiące. W piątek wieczorem na Wawelu miał odbyć się pogrzeb pary prezydenckiej. W prywatnej ceremonii udział zapowiedzieli m.in. Jarosław (67 l.) i Marta (36 l.) Kaczyńscy, prezydent Andrzej Duda (44 l.) wraz z małżonką oraz premier Beata Szydło (53 l.). Dla Lecha i Marii Kaczyńskich wykonano nowy sarkofag z białego karraryjskiego marmuru.

Zobacz: Drugi POGRZEB pary prezydenckiej w Krakowie [SZCZEGÓŁY]

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: