WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Eksperci Tuska kłamali!

Eksperci Tuska kłamali!

16.09.2016, godz. 02:00
Macierewicz eksperci Tuska kłamali
Macierewicz eksperci Tuska kłamali foto:

Znaczące fragmenty poprzednich raportów były fałszywe - stwierdził szef podkomisji smoleńskiej Wacław Berczyński (70 l.). Eksperci podkomisji przedstawili wczoraj część efektów swojej półrocznej działalności.

- Bezsporne dowody ukrywania prawdy znajdowały się w archiwach Komisji Badania Wypadków Lotniczych - oznajmił minister obrony narodowej Antoni Macierewicz (68 l.). - Znaleźliśmy pełne zapisy polskiej i rosyjskiej skrzynki. Widać, że z polskiej wycięto 3 sekundy, a z rosyjskiej 5 sekund. (.). Znaleźliśmy sygnały niesprawności silnika i wysokościomierzy jeszcze 15 metrów nad gruntem - ujawnił prof. Kazimierz Nowaczyk (64 l.). Powiedział też, że wykluczono obecność gen. Andrzeja Błasika w kokpicie. - Stwierdzamy, po pierwsze, że jego głos nie został zidentyfikowany przez żadną z osób z podkomisji dobrze go znających, po drugie - w żadnej z wykonanych laboratoryjnych ekspertyz - mówił. Inny ekspert Frank Taylor (70 l.) zwrócił z kolei uwagę na to, co działo się ze szczątkami samolotu. - Zdjęcia satelitarne pokazały, że duża część przedmiotów została przemieszczona po katastrofie - powiedział. Odłamek skrzydła miał być wykopany przez ekspertów prokuratury w 2012 r. w odległości około 60 m przed brzozą. Przedstawiono wreszcie fragmenty nagrań, z których ma wynikać, że rząd PO-PSL pilnował, by wersja polska była "jednolita" z tym, co ustalą Rosjanie.

Dowodów "fałszowania, manipulowania i ukrywania prawdy", jak określił Antoni Macierewicz (68 l.), będzie w najbliższym czasie więcej. Szef MON zapowiedział upublicznienie materiałów związanych ze śledztwem.

Zobacz także: Szykują drugą katastrofę Tupolewa. Paweł Deresz zdradza szczegóły CIEKAWEGO eksperymentu

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: