WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Ekspert o ekshumacjach smoleńskich: Błotnista galareta

Ekspert o ekshumacjach smoleńskich: Błotnista galareta

03.10.2016, godz. 12:20
Smoleńsk
O wybuchu w tupolewie ma świadczyć przede wszystkim troytyl, którego ślady wykryto na wraku tupolewa. Próbki pobrane ze szczątek samomoltu od kilku miesięcy badane są w specjalistycznym laboratorium. foto: Super Express

Prawo i Sprawiedliwość szykuje ekshumacje wszystkich ciał ofiar katastrofy smoleńskiej. Czy rodziny ofiar tragedii Tu 154 z 10 kwietnia 2010 roku czeka piekło? Tak wynika ze słów ekspertów zajmujących się ekshumacjami. Specjaliści zdradzają jak mogą wyglądać ciała tych, którzy zginęli w Smoleńsku. Opisy są przerażające! Czy ekshumacje ciał są naprawdę konieczne?

Jak mogą wyglądać ciała tych, którzy zginęli w katastrofie Tu 154 pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku? Jeżeli przeprowadzone zostaną ekshumacje ciał ofiar tej wielkiej narodowej tragedii rodziny będą zmuszone zmierzyć się z czymś naprawdę strasznym. - Po kilku latach, zależnie, czy teren jest suchy, czy podmokły, ciało może być w rożnym stanie rozkładu. - mówi w rozmowie z Newsweekiem Roman Chmielowiec z Poznańskiego Domu Pogrzebowego. Według jego szacunków rocznie w Polsce przeprowadza się około 30 tysięcy ekshumacji. Wszystkie tylko po zgodzie sanepidu i tylko w okresie od 16 października do 15 kwietnia. Bardziej precyzyjny jest inny ekspert. - To nie są ciała, tylko materia gnilna. Wszystko będzie pływać. Ludzie wiedzą, że niektóre ciała były rozczłonkowane i myślą, że w ich trumnie może znajdować się na przykład obca ręka. A tam nie będzie żadnej ręki, tylko błotnista galareta. - obrazowo opisuje sprawę Adam Ragiel, szef Polskiego Centrum Szkolnictwa Funeralnego.

Zobacz też: Poseł PiS: Ekshumujcie natychmiast wszystkie ofiary

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: