WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka Europoseł PiS trzy lata "migał się" od zapłacenia mandatu 100 zł i jeszcze ma pretensje!

Europoseł PiS trzy lata "migał się" od zapłacenia mandatu 100 zł i jeszcze ma pretensje!

29.04.2016, godz. 14:57
Europoseł PiS trzy lata migał się od zapłacenia mandatu 100 zł!
foto: Fotomontaż SE.pl

Jak donosi Wirtualna Polska, Parlament Europejski zadecydował o uchyleniu immunitetu europosła Prawa i Sprawiedliwości, Bolesława Piechy. Ma to związek z wykroczeniem drogowym sprzed 3 lat. Piecha przekroczył wtedy dopuszczalną prędkość i został ukarany mandatem 100-złotowym. Poseł jest zdziwiony, że PE wszczął kosztowną procedurę uchyleniu mu immunitetu, gdyż jak twierdzi, wcale nie uchylał się od zapłacenia mandatu.

Do prowadzenia postępowania w sprawie wykroczenia drogowego europosła konieczna była zgoda Parlamentu Europejskiego. Jak przypomniał Piecha, sprawa została podjęta z inicjatywy ówczesnego prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta.

Europoseł PiS przyznał: - Tak, przekroczyłem szybkość - chyba o 15 kilometrów na godzinę, kara proponowana mandatu 100 złotych, koszty postępowania pewnie wielotysięczne po stronie polskiej i wiele tysięcy euro po stronie Parlamentu Europejskiego. Następnie dodał jeszcze: - Ale cóż, takie mamy prawo, zamiast zapłacić mandat, to pewnie go zapłacę, tyle tylko, że państwo polskie i Parlament Europejski poniósł dodatkowe koszty.

Zasadnym pozostaje pytanie, czy przez owe trzy lata, zamiast teraz krytykować kosztowną procedurę uchylenia mandatu Polskę i Unię Europejską, nie łatwiej było po prostu owy mandat 100-złotowy zapłacić?

Zobacz także: Komorowski zdradza: Córka jest bardzo krytyczna względem 500+, ale... pieniądze weźmie!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: