WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka EXPRESSEM - Kijowski: Mogę trafić za kratki

EXPRESSEM - Kijowski: Mogę trafić za kratki

27.10.2016, godz. 02:00
Mateusz Kijowski
Mateusz Kijowski foto: EAST NEWS

Wieści ze świata polityki - Kijowski szczerze wyznaje: Mogę trafić za kratki, będzie reforma edukacji oraz Macierewicz odwołał generała!

Lider Komitetu Obrony Demokracji znów uderza w PiS. - Rządzą nami ludzie, którzy nie wiadomo, komu służą. Wygląda na to, że służą obcym mocarstwom - stwierdził Mateusz Kijowski (48 l.) w Radiu Zet. Ponadto Kijowski jest zdania, że służby specjalne interesują się nim i innymi działaczami jego ruchu. - Jestem przekonany, że służby specjalne inwigilują mnie i KOD. Mamy całkowitą pewność, że nasze telefony są na podsłuchach. Nie chodzę ze szczoteczką do zębów, ale jestem mentalnie przygotowany, że mogę trafić za kratki - podsumował lider KOD.

 

Reforma edukacji się nie spóźni. Tak zapewnia premier Beata Szydło (53 l.). - Jej wprowadzenie nie jest absolutnie niczym w tej chwili opóźnione. Będzie przebiegała i będzie wprowadzona tak, jak było to zaplanowane. Rozpoczynamy reformę edukacji w przyszłym roku - powiedziała Beata Szydło na konferencji prasowej. Reforma zakłada m.in. likwidację gimnazjów i wprowadzenie ośmioletniej szkoły podstawowej i czteroletniego liceum.

 

Były szef Wojskowych Służb Informacyjnych generał Janusz Bojarski (60 l.) nie jest już komendantem Akademii Obrony NATO w Rzymie. Odwołał go minister obrony narodowej Antoni Macierewicz (68 l.). "Został odwołany z pełnionego stanowiska i wezwany do kraju celem złożenia wyjaśnień w sprawach wykazanych przez Żandarmerię Wojskową, a dotyczących nieprawidłowości" - napisano komunikacie MON. - Nie znam drugiego takiego kraju, który w taki sposób traktuje swoich generałów - komentuje były szef MON Tomasz Siemoniak (49 l.).

Zobacz: "Wojsko Macierewicza" powołane do życia! Obrona terytorialna zatwierdzona przez Sejm

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: