WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka EXPRESSEM: Kopacz komentuje słowa Glińskiego o TVP

EXPRESSEM: Kopacz komentuje słowa Glińskiego o TVP

29.11.2016, godz. 02:00
Ewa Kopacz
Ewa Kopacz foto: Super Express

Warszawa Szczecin Warszawa

Kopacz: TVP tubą PiS

- Wicepremier Piotr Gliński ze szczególną szczerością powiedział, jak TVP edukuje społeczeństwo: stała się tubą propagandową opcji rządzącej - w taki sposób była premier Ewa Kopacz (59 l.) skomentowała słowa wicepremiera i ministra kultury Piotra Glińskiego (62 l.), który w ostrym tonie zaatakował TVP. A poszło o organizacje pozarządowe, konkretnie o materiały "Wiadomości" w sprawie dotowania niektórych fundacji. - Przykro mi, że w TVP, po zmianie, na którą harowałem tyle lat, jest taki dom wariatów. Państwo oszaleliście - powiedział Gliński do redaktora Michała Adamczyka (44 l.) z TVP.

Spotkanie prezydentów

Prezydenci Polski Andrzej Duda (44 l.) i Niemiec Joachim Gauck (76 l.) spotkali się w kwaterze głównej Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego w Szczecinie. Obecnie Korpus podnosi swój stopień gotowości z niskiego do wysokiego. Jednostka ma odpowiadać na zagrożenia, jeśli pojawią się takie na  wschodniej flance NATO. Ma być odpowiedzią na coraz to bardziej agresywną politykę Kremla.

Rusza program Maluch plus

Kolejki do żłobków to ostatnio problem wielu miast w kraju. Miejsc brakuje zarówno w publicznych, jak i w niepublicznych placówkach. W nadchodzących miesiącach sytuacja może się poprawić - resort pracy ma do wydania 151 milionów złotych na budowę, remonty żłobków, klubów dziecięcych, a także na dofinansowanie dziennych opiekunów. Może powstać nawet do 5 tys. nowych miejsc opieki dla dzieci do 3 lat.

ZOBACZ: Wicepremier Gliński: Przykro mi, że w TVP jest taki dom wariatów

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: