WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka EXPRESSEM: najnowsze informacje polityczne. Ksiądz Międlar przeniesiony

EXPRESSEM: najnowsze informacje polityczne. Ksiądz Międlar przeniesiony

02.09.2016, godz. 02:00
ks. Jacek Międlar
foto: PrintScreen YouTube

EXPRESSEM: najnowsze informacje polityczne. Ksiądz Międlar przeniesiony do parafi w Tarnowie

CBA u marszałka

Prokuratura Okręgowa w Lublinie zbada zawiadomienie CBA dotyczące marszałka województwa lubelskiego, Sławomira Sosnowskiego (59 l.). Zdaniem śledczych jego działania miały umożliwić przyznanie sześciu spółkom działającym na rynku żywnościowym 22-milionowego, nienależnego, unijnego dofinansowania. Sosnowski w oświadczeniu przesłanym PAP napisał, że o zawiadomieniu złożonym do prokuratury dowiedział się z mediów, a kontrola CBA w urzędzie trwa od trzech miesięcy.

Ksiądz Międlar przeniesiony

Znany z udziału w marszach narodowców i głoszenia kontrowersyjnych tez ks. Jacek Międlar został przeniesiony do parafii w Tarnowie. Duchownego nadal będzie obowiązywał zakaz wypowiedzi dla mediów. Nie będzie mógł także uczyć religii - informuje "Rzeczpospolita". Kazanie Międlara wygłoszone na 82. rocznicy powstania ONR w Białymstoku trafiło pod lupę śledczych. Prokuratura sprawdzi m.in., czy ksiądz nie nawoływał w nim do nienawiści na tle różnic wyznaniowych.

Politycy na Westerplatte

Podczas obchodów 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej prezydent Andrzej Duda (44 l.) wraz z premier Beatą Szydło (53 l.) i ministrem obrony narodowej Antoniem Macierewiczem (68 l.) oddali wczoraj na Westerplatte hołd obrońcom Wybrzeża. - Chylimy przed nimi czoła! - powiedział w przemówieniu Duda. - To był czyn wielkiego bohaterstwa, heroizmu, nieustępliwości polskich żołnierzy - podkreślił prezydent.

ZOBACZ: Ks. Międlar UDERZA w KOD! Sensacyjna teoria o finansowaniu

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: