WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka EXPRESSEM - najnowsze wiadomości z polityki

EXPRESSEM - najnowsze wiadomości z polityki

19.06.2017, godz. 02:00
Donald Tusk
Donald Tusk 2014 foto: Super Express

EXPRESSEM - najnowsze wiadomości z polityki

Brudziński ostro o Tusku

Nie milkną komentarze po wystąpieniu premier Beaty Szydło (54 l.) w Auschwitz. Po tych słowach, które wielu odebrało jako nawiązanie do kryzysu uchodźczego, skrytykował ją też szef Rady Europejskiej Donald Tusk (60 l.). W obronie premier stanął wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński (49 l.). - Donald Tusk w mojej opinii, ocenie - a szczególnie po tych słowach w odniesieniu do pani premier polskiego rządu - jest takim niemieckim popychlem - powiedział Brudziński w TVP Info.

Planował zamach na Kaczyńskiego?

ABW zajęła się sprawą ewentualnego planu zamachu na Jarosława Kaczyńskiego (68 l.), co sugerował jeden z internautów. Mężczyzna o swoich zamiarach napisał w mediach społecznościowych, a zainspirował go artykuł w "Newsweeku", ujawniający, jak dokładnie wyglądają biuro i gabinet prezesa w Warszawie. "Znamy przecież filmy pokazujące skuteczne wejścia do skarbców banków, strzeżonych w znacznie bardziej skomplikowany sposób. Wypada mi życzyć udanego wejścia, wykonania zadania i bezproblemowego zniknięcia. A co z łupem/nagrodą? Wdzięczność narodu! To nieprzeliczalne na pieniądze" - napisał internauta.

Rok śledztwa smoleńskiego

Szef MON Antoni Macierewicz (69 l.) podczas wystąpienia na zjeździe klubów "Gazety Polskiej" w Spale zdradził, ile jeszcze potrwa śledztwo smoleńskie. - Badania dotyczące przyczyn katastrofy smoleńskiej potrwają jeszcze przynajmniej rok. Będą wymagać czasu i pieniędzy, ale muszą zostać dokonane dla odzyskania honoru państwa polskiego - podkreślił minister.

ZOBACZ: Niemiecki minister OSTRZEGA przed falą migrantów z Afryki

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: