WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka EXPRESSEM: Nowy projekt rządu 4 tys. zł na dziecko

EXPRESSEM: Nowy projekt rządu 4 tys. zł na dziecko

09.11.2016, godz. 02:00
Pobite niemowlę, chore dziecko w szpitalu, inkubator
foto: EAST NEWS

Expressem, czyli najnowsze informacje polityczne w telegraficznym skrócie. 4 tysiące złotych za dziecko. Wałęsa nie chce, ale musi. Joanna Kluzik-Rostkowska liczy na otrzeźwienie rządu.

4 tysiące złotychza dziecko

Do Sejmu wpłynął wczoraj rządowy projekt ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i ich rodzin "Za życiem". Zakłada on, że kobieta, która zdecyduje się na urodzenie dziecka z upośledzeniem lub nieuleczalną chorobą, dostanie od państwa jednorazowe świadczenie w wysokości 4 tys. złotych. Oprócz tego rząd chce zapewnić takim rodzinom opiekę psychologiczną oraz pomoc specjalistyczną w opiece nad chorym dzieckiem. Projekt na początku października zapowiedziała premier Beata Szydło (53 l.).

Wałęsa nie chce, ale musi

Lech Wałęsa (73 l.) kolejny raz, nie przebierając w słowach, atakuje Prawo i Sprawiedliwość. Były prezydent tłumaczy również, dlaczego znowu postanowił wejść do świata polityki. - To moja bardzo późna i ostatnia misja. Jeszcze raz wchodzę do polityki, ale nie po to, aby odgrywać jakąś rolę, ale żeby nie pozwolić na zniszczenie. PiS to najgłupsza władza, jaka nam się zdarzyła. Gdyby nie PiS, to jeździłbym na ryby i zbierał grzybki w lesie. No, ale nie mam wyboru - cytuje Wałęsę "Rzeczpospolita".

Liczą na otrzeźwienie rządu

- Wciąż liczymy, że uda się przekonać rząd, by nie przeprowadzał reformy edukacji - powiedziała wczoraj podczas konferencji prasowej była szefowa resortu edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska (53 l.). - Naszym obowiązkiem jest alarmować. Liczymy, że rodzice będą aktywni w sprzeciwie wobec tej bezmyślnej reformy. Ona nie podniesie poziomu edukacji polskich szkół - dodawała. Platforma Obywatelska domaga się również dymisji Anny Zalewskiej (51 l.) z funkcji ministra edukacji narodowej. - Spodziewamy się, że PiS bezmyślnie utrzyma Zalewską na stanowisku, ale liczymy na otrzeźwienie rządu - mówiła Kluzik-Rostkowska. Na 19 listopada zaplanowano manifestację przeciwko reformie oświaty.

ZOBACZ: Nie chcą minister edukacji. PO składa wniosek o wotum nieufności

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: