WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka EXPRESSEM- piraci drogowi w Sejmie

EXPRESSEM- piraci drogowi w Sejmie

05.10.2016, godz. 04:30
Jacek Żalek
foto: Super Express

Najnowsze informacje z polskiej sceny politycznej:

Falenta kontra wiceminister

Kolejna rozprawa dotycząca nielegalnego podsłuchiwania polityków i biznesmenów. Wczoraj przed warszawskim Sądem Okręgowym nie stawili się oskarżeni kelnerzy - Konrad Lassota i Łukasz N., na ławie oskarżonych zasiadł tylko biznesmen Marek Falenta (41 l.). Przed sądem zeznawał m.in. były wiceminister skarbu, Rafał Baniak (40 l.). Falenta niedawno twierdził, że polityk chciał od niego kupić spółkę Składy Węgla. Baniak temu zaprzeczył. - Falenta w dramatyczny sposób szukał nabywcy na spółkę - mówił i dodał, że biznesmen pisał mu wiadomości, w których prosił, by przejąć spółkę i żalił się, że ma problemy z Rosjanami.

Brudziński mówi "dość"

Wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński (48 l.) z PiS widocznie nie chce być kojarzony z "pisiewiczami". Na jego Twitterze pojawił się ostry wpis: "W związku z kolejnymi informacjami, które do mnie docierają, o osobach które powołują się w urzędach, firmach (.) na naszą rzekomą szczególną zażyłość i przyjaźń i wynikającą z nich konieczność załatwienia ważnych spraw, chciałbym poprosić, aby każdego takiego mojego "przyjaciela" potraktować jednym zdaniem: spieprzaj, dziadu!".

Piraci drogowi z Wiejskiej

Szaleństwa drogowe nie ujdą na sucho senatorowi i pięciu posłom PiS, a także czterem posłom z klubu PO. Złożono wnioski do Prokuratury Generalnej o uchylenie im immunitetu za zbyt szybką jazdę. Dwa wnioski dotyczą szefa resortu rolnictwa Krzysztofa Jurgiela (63 l.). W obu przypadkach minister zrzekł się jednak już immunitetu - informuje dziennik.pl.

Zobacz także: Kaczyński JASNO: Wyobrażam sobie, że rząd nie poprze Tuska na drugą kadencję! JEST ODPOWIEDŹ TUSKA!

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: