WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka EXPRESSEM: PiS bez większości w Sejmie

EXPRESSEM: PiS bez większości w Sejmie

31.10.2016, godz. 02:00
sejm, posłowie
foto: EAST NEWS

EXPRESSEM, czyli najnowsze informacje polityczne w telegraficznym skrócie. PiS bez większości w Sejmie. Sikorski chwali bataliony NATO

Sikorski chwali bataliony NATO

Według byłego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego (53 l.) obecność w Polsce batalionów NATO przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa naszego kraju. - Gdy wchodziliśmy do NATO, mówiło się o brygadzie, dwóch na nowe państwo członkowskie. Na tym budowano konsensus. Obecność wojsk nie jest prowokacyjna wobec kogokolwiek. Jest po prostu elementem wyrównywania bezpieczeństwa wszystkich członków Sojuszu - mówi Radosław Sikorski, cytowany przez Dziennik.pl.

PiS bez większości w Sejmie

Jak wynika z sondażu TNS Polska dla "Gazety Wyborczej", wybory do Sejmu wygrałby PiS. Otrzymałby 29 proc. poparcia. A to oznacza, że zdobyłby 197 mandatów i nie miałby samodzielnej większości do rządzenia. To już kolejny sondaż w ostatnim czasie, w którym poparcie dla PiS spada.Drugie miejsce zajęłaby Nowoczesna - 19 proc., a trzecie Platforma Obywatelska - 14 proc. Sondaż przeprowadzono 25-26 października, uczestniczyło w nim 800 dorosłych Polaków. 

ZOBACZ: Sikorski WRACA do pracy! [ZOBACZ GDZIE]

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: