WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka EXPRESSEM: Stanisław Piotrowicz tłumaczy się z awansu córki

EXPRESSEM: Stanisław Piotrowicz tłumaczy się z awansu córki

01.10.2016, godz. 05:00
Stanisław Piotrowicz
foto: EAST NEWS

Expressem, czyli informacje polityczne w telegraficznym skrócie. Stanisław Piotrowicz (PiS) tłumaczy się z szybkiego awansu córki

 

Pawlak chwali PiS

Tego nikt się nie spodziewał. Były wicepremier pochwalił PiS! Waldemar Pawlak (57 l.) w pochlebnych słowach wyraził się o programie 500 plus. - Trzeba ten program doceniać, tzn. ja go doceniam, że tutaj PiS z takim rozmachem do tego podszedł - powiedział na antenie Radia RMF. - PiS niektóre rzeczy dobrze diagnozuje i dobrze robi - dodał. O opozycji mówił za to krytycznie: - Nie można polityki redukować do tego (...) że są tylko "anty-PiS-em" - powiedział Pawlak. 

Piotrowicz tłumaczy córkę

Ostatnio głośno było o objęciu przez córkę posła PiS, Stanisława Piotrowicza (64 l.), funkcji prokuratora w Krośnie. Barbara Piotrowicz (33 l.) do tej pory była adwokatką, a pracę dostała bez konkursu. Wreszcie głos w sprawie zabrał Stanisław Piotrowicz. - Córka świadomie zmierzała do zawodu prokuratora poprzez inne zawody prawnicze, a nie przez aplikację prokuratorską. Jeżeli chcemy, żeby w sądach się coś zmieniło, to musimy również doprowadzić do zmiany sposobu wyłaniania kadr. Konkursy prowadzą do tego, że sędziami zostają dobrzy znajomi - stwierdził w rozmowie z "Rzeczpospolitą". 

Doniosła na. siebie

Marzena Kruk, była urzędniczka Ministerstwa Sprawiedliwości i współwłaścicielka działki na placu Defilad w Warszawie wartej ok. 160 mln zł, doniosła do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez. samą siebie. "Jest mi po prostu wstyd" - napisała w zawiadomieniu. Jak informuje "Rzeczpospolita", była urzędniczka tłumaczy, że przez ostatnie sześć lat zapomniała wpisać w oświadczeniach m.in. 2 mln zł odszkodowania, które otrzymała od miasta. Nie odnotowała też 6,3 mln zł "zapłaty tytułem aktu notarialnego". 

ZOBACZ: Córka posła PiS została prokuratorem bez konkursu

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: