WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka EXPRESSEM: Upamiętniono 74. rocznicę rzezi wołyńskiej

EXPRESSEM: Upamiętniono 74. rocznicę rzezi wołyńskiej

12.07.2017, godz. 02:00
Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu
Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu foto: EAST NEWS

Expressem, czyli najnowsze informacje polityczne z Polski. Upamiętniono 74. rocznicę rzezi wołyńskiej

Limuzyna Szydło była sprawna

Nowe ustalenia biegłych w sprawie lutowego wypadku samochodowego z udziałem premier Beaty Szydło (54 l.). Limuzyna, którą podróżowała szefowa rządu, była w doskonałym stanie - poinformowało wczoraj Radio RMF. Jak się okazuje, również fiat seicento należący do Sebastiana K. (21 l.), podejrzanego o spowodowanie wypadku w Oświęcimiu, był w dobrym stanie technicznym. To może oznaczać, że prokuratura ostatecznie wykluczy jako jeden z wątków postępowania przyczynę techniczną. 

Pamięć o Wołyniu

Mijają 74 lata od rzezi wołyńskiej. 11 i 12 lipca 1943 r. ukraińskie oddziały nacjonalistów przeprowadziły zmasowaną akcję mordowania Polaków. 11 lipca przeszedł do historii jako krwawa niedziela. Wczoraj politycy różnych opcji uczcili ten dzień. Antoni Macierewicz (69 l.) zapowiedział potrzebę zamontowania na Grobie Nieznanego Żołnierza tablicy, która przypominałaby o tych wydarzeniach. - Będę dążył, by stało się to jak najszybciej - mówił szef MON. Politycy składali również kwiaty pod warszawskim pomnikiem Rzezi Wołyńskiej. 

Wałęsa nie rezygnuje

Mimo wcześniejszych zapowiedzi Lech Wałęsa (74 l.) nie pojawił się na poniedziałkowej kontrmanifestacji miesięcznicy smoleńskiej. Były prezydent przez problemy z ciśnieniem trafił bowiem w sobotę do szpitala. Jednak Wałęsa już planuje wyjazd do Warszawy w sierpniu. - Jak tylko lekarze pozwolą na to, by wzmocnić moje działania, by jak najszybciej PiS odsunąć od władzy - powiedział w rozmowie z TVN24. Jak dodał, ma zamiar pomagać przy organizacji kontrmanifestacji.

ZOBACZ: Komorowski o rzezi wołyńskiej: To było dawno temu...

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: