WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka EXPRESSEM: wiadomości z polityki

EXPRESSEM: wiadomości z polityki

28.10.2016, godz. 02:00
Nowoczesna, Sejm
foto: Super Express TV

Wiadomości z polityki w skrócie.

 

Polska pozwie Unię

Polski rząd nie odpuszcza w sprawie podatku handlowego. Jak informuje Ministerstwo Rozwoju, wiceminister finansów Wiesław Janczyk (52 l.) zwrócił się do MSZ, by zaskarżyć do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej decyzję Komisji Europejskiej o nakazie zatrzymania podatku handlowego. - Nie podoba nam się, że są kraje jak Francja, które mogą stosować ten podatek, i takie jak Polska, w których jest on kwestionowany - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki (48 l.). 

Nowe karty do głosowania?

Krajowe Biuro Wyborcze zastanawia się nad zmianą kart do głosowania. Trwają konsultacje w tej sprawie. Jak mogłyby wyglądać nowe karty? Być może będą dodane do nich specjalne broszury oraz nakładki z alfabetem Braille'a. Uczestnicy konsultacji mogą również zgłaszać własne propozycje. Na ewentualne nowe karty potrzebna będzie zgoda parlamentu ze względu na konieczność nowelizacji Kodeksu wyborczego. 

Prezydent zaprosił Kalitę

Prezydent Andrzej Duda (44 l.) zaprosił na rozmowę chorego na nowotwór mózgu Tomasza Kalitę (37 l.). Były rzecznik SLD jest współautorem projektu ustawy lewicy o medycznej marihuanie. - Będzie mi bardzo miło się z nim [prezydentem] spotkać. A jeżeli uda się dodać jeszcze jedną cegiełkę do tego wszystkiego, to jesteśmy bliscy załatwienia sprawy - cieszył się Kalita w rozmowie z TVN24. - Musimy to zrobić w imieniu tych matek, których dzieci mają padaczki, w imieniu tych ludzi, którym doskwiera ból - dodał. Spotkanie zaplanowano na dziś. 

Trybunał bez budżetu

Sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka zadecydowała wczoraj o wstrzymaniu prac nad zaopiniowaniem budżetu Trybunału Konstytucyjnego na 2017 rok. Wnioskował o to przewodniczący Stanisław Piotrowicz (65 l.) z PiS, przeciwni byli posłowie PO. Teraz będą prowadzone prace nad nową opinią w sprawie budżetu, gdyż obecna według PiS była niekonstytucyjna. 

Zobacz także: Wdowa po Przemysławie Gosiewskim ŻĄDA 5 milionów za SMOLEŃSK

Źródło: Super Express TV
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: