WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka EXPRESSEM: wiadomości z polityki

EXPRESSEM: wiadomości z polityki

22.11.2016, godz. 02:00
Jarosław Gowin
Jarosław Gowin foto: EAST NEWS

Wiadomości z polityki.

Minister likwiduje NFZ

- Do likwidacji NFZ ma dojść 1 stycznia 2018 r. i mamy czas, aby ustawę jeszcze dopracować - powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł (58 l.) w radiowej Jedynce. Więcej konkretów likwidacji nie podał. Minister poinformował także o tym, że już 1 stycznia 2018 r. nieubezpieczeni będą mogli korzystać z podstawowej opieki zdrowotnej. Według ministra dotyczy to około 2 milionów Polaków. 

Gowin raz tak, raz siak

Az trudno uwierzyć, że jest przy władzy. - Uważam, że na dłuższą metę obecny system emerytalny jest dysfunkcjonalny - powiedział Jarosław Gowin (54 l.), minister nauki, wczoraj w Radiu Zet. - Ja mam trójkę dwudziestoparoletnich dzieci i żadne z nich nie wierzy w to, że kiedyś będzie dostawało emeryturę z ZUS - mówił minister. Jego zdaniem kosztów obniżenia wieku emerytalnego gospodarka nie udźwignie. Dlaczego więc głosował za zmianami? - Zaakceptowałem to w zamian za poparcie PiS-u dla poszerzenia wolności gospodarczej - tłumaczył się.

Więzienie za spalenie kukły Żyda

Na 10 miesięcy bezwzględnego więzienia skazał sąd Piotra Rybaka, który rok temu na wrocławskim rynku spalił kukłę Żyda. Zdaniem prokuratury było to nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym, etnicznym, rasowym i wyznaniowym. Prokuratura wnioskowała o 10 miesięcy prac społecznych w wymiarze 20 godz. w miesiącu. Sąd zastosował jednak ostrzejszą karę. Wyrok jest nieprawomocny. 

Zobacz: Wałęsa odpoczywa w Arłamowie [ZDJĘCIA]

Źródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: