WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka EXPRESSEM: wiadomości z Polski

EXPRESSEM: wiadomości z Polski

30.07.2016, godz. 05:00
Schetyna Tusk
foto: Archiwum

Wiadomości z Polski w skrócie.

Awans z domu kultury

Spółka Jelcz, która produkuje wojskowe samochody ciężarowe, ma nowego prezesa. Został nim działacz PiS Łukasz Dudkowski (38 l.), który do tej pory był dyrektorem... Centrum Kultury w gminie Siechnice. - Stanowiska obejmują ludzie kompletnie nieprzygotowani - mówi Tomasz Siemoniak (49 l.), były szef MON.

Znieważyli Kaczyńskiego

Zawiadomienie o znieważaniu Jarosława Kaczyńskiego (67 l.) złożył do prokuratury Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą. Zniewagi mieli się dopuścić raperzy z zespołu Trinitaz z Barczewa. Obrazić, także Donalda Tuska (59 l.), mieli słowami "Kaczyński, Tusk - jeden ch*j". Prokuratura postanowiła wczoraj o wszczęciu dochodzenia w tej sprawie.

W urzędach kartą

Od 1 sierpnia w 200 urzędach gmin będzie można płacić kartą. Ministerstwo Rozwoju chce, aby do końca 2017 roku w każdym urzędzie była możliwość dokonywania płatności w formie bezgotówkowej. Wiceminister Tadeusz Kościński zapowiedział, że zarówno klient, jak i urząd nie będą obciążeni z tego tytułu żadnymi prowizjami. - Chcemy, by klient miał wybór, czy chce otrzymać paragon papierowy czy elektroniczny - mówi wiceszef MR.

Zobacz: Rokita DRWI z nadwagi papieża Franciszka i jego czułości dla prostytutek

Źródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: