WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka EXPRESSEM: wiadomości z Polski

EXPRESSEM: wiadomości z Polski

22.10.2016, godz. 02:00
Prokuratura wszczęła śledztwo ws. PREZESA RZEPLIŃSKIEGO!
foto: Archiwum

Warszawa Warszawa Warszawa

CBA sprawdza przetarg na śmigłowce

Centralne Biuro Antykorupcyjne analizuje zawiadomienie dotyczące możliwych nieprawidłowości przy przetargu na śmigłowce dla polskiej armii. Jak ujawnił portal Dziennik.pl, złożył je poseł PiS Michał Dworczyk (41 l.). - Obecnie trwa analiza przedkontrolna procedur przetargowych zastosowanych przy dokonywaniu wyboru dostawcy śmigłowców Caracal, oferowanych przez francuską firmę Airbus Helicopters. Po jej zakończeniu CBA rozpocznie kontrolę - powiedział Piotr Kaczorek z CBA.

PiS wygrywa w cuglach

Aż 38 proc. badanych głosowałoby w najbliższych wyborach na Prawo i Sprawiedliwość. Tak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez CBOS. Na drugim miejscu jest Nowoczesna (16 proc.), na trzecim PO (15 proc.). Do Sejmu dostałoby się jeszcze ugrupowanie Kukiz'15 (6 proc.).

Rzepliński na prezydenta?

W jakiej roli, po zakończeniu kadencji w Trybunale Konstytucyjnym, widziany jest prezes Andrzej Rzepliński (67 l.)? Według jego poprzednika Jerzego Stępnia (70 l.), Rzepliński powinien wystartować w wyborach prezydenckich. - Potrzebne jest wsparcie dużej partii. Życzyłbym sobie, żeby w przyszłości prezes TK Andrzej Rzepliński był prezydentem - powiedział Stępień w "Rzeczpospolitej". Przypomnijmy, że kadencja obecnego prezesa TK kończy się 19 grudnia br.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: