WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka EXPRESSEM- wiadomości z polskiej sceny politycznej

EXPRESSEM- wiadomości z polskiej sceny politycznej

17.07.2017, godz. 04:00
Lech Wałesa serce szpLech Wałęsa serce szpitalital
Lech Wałęsa serce szpital foto: Facebook/Lech Wałęsa

Najnowsze informacje z polskiej sceny politycznej:

Polacy nie chcą uchodźców

Polska nie powinna wypełnić unijnych zobowiązań w sprawie przyjęcia 7 tys. uchodźców - taki jest wynik najnowszego sondażu w tej sprawie, przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown dla TVN 24. W pytaniu podkreślono, że gdyby Polska zrealizowała zobowiązania podjęte przez rząd Ewy Kopacz (61 l.), do każdej polskiej gminy trafiłyby trzy osoby. Mimo to przeciw wypełnianiu ustaleń było 65 proc. ankietowanych, za - 28 proc., 7 proc. nie miało w tej sprawie zdania.

Solidarność nie ustąpi

Od kiedy do Sejmu trafił projekt zakazu handlu w niedziele, złożony przez Solidarność, pojawiają się coraz to inne pomysły jego złagodzenia, m.in. pracy sklepów w co drugą niedzielę albo zamykania ich o godzinie 13. Szef Solidarności Piotr Duda (55 l.) twierdzi, że związek nie zgodzi się na żadne ustępstwa. - Cztery niedziele, kropka, koniec! - powiedział stanowczo w Polskim Radiu. Dodał, że liczy na to, że zakaz handlu w niedziele zacznie obowiązywać od 1 stycznia przyszłego roku.

Wałęsa na emeryturę

Zdecydowana większość Polaków uważa, że Lech Wałęsa (74 l.) powinien wycofać się z bieżącej polityki. Takie są wyniki sondażu przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. 45 proc. ankietowanych stwierdziło, że były prezydent i szef Solidarności powinien całkowicie wycofać się z polityki, a 24 proc. - że powinien zmniejszyć swoje zaangażowanie polityczne. Tylko 11 proc. badanych chciałoby, żeby Wałęsa wrócił na stałe do polskiej polityki.

Zobacz także: Michnik wyzwał dziennikarza TVP Info od "SKUR***"!

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: