WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka EXPRESSEM- wiadomości z polskiej sceny politycznej

EXPRESSEM- wiadomości z polskiej sceny politycznej

14.07.2016, godz. 05:00
Ziobro WEŹMIE się na Polańskiego. Skieruje kasację ws. ekstradycji reżysera do Sądu Najwyższego
foto: Super Express

Najnowsze informacje z polskiej sceny politycznej:

Rząd dumny z 500 plus

Premier Beata Szydło (53 l.) wraz z ministrami rodziny Elżbietą Rafalską (61 l.) i finansów Pawłem Szałamachą (47 l.) podsumowali wczoraj program 500 plus. - Jesteśmy dumni z tego programu. Wsparcie dla rodzin jest priorytetem rządu. Nie zaciągnęliśmy żadnego kredytu, ale zainwestowaliśmy w przyszłość polskich rodzin - powiedziała szefowa rządu. Do rodzin trafiło już 5 mld złotych, złożono ponad 2,6 mln wniosków. - Program 500 plus będzie miał pozytywny wpływ na tempo rozwoju gospodarczego w Polsce, a jego stabilne finansowanie jest zapewnione - zapewnił minister finansów.

Ziobro chce surowszych kar

Surowszych kar dla skorumpowanych sędziów i prokuratorów chce minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro (46 l.). Dla tych, którym udowodni się korupcję, Ziobro domaga się co najmniej trzech lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Według ministra celem takiego zaostrzenia kar jest piętnowanie korupcji w wymiarze sprawiedliwości i eliminacja winnych przestępstwa z publicznego zawodu.

Nowy prezes TVN

Jim Samples (53 l.) zastąpił na stanowisku prezesa TVN Markusa Tellenbacha (56 l.), który po 7 latach ustępuje z funkcji szefa zarządu i dyrektora generalnego TVN. Nowy prezes do tej pory stał na czele rady nadzorczej TVN. Jego głównym zadaniem będzie dalsza integracja TVN i Scripps Networks International, amerykańskiego nadawcy, który rok temu przejął TVN.

Zobacz także: Szydło chce, aby w trakcie uroczystości Powstania Warszawskiego odczytano ofiary katastrofy smoleńskiej

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: