WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polityka EXPRESSEM- wiadomości z polskiej sceny politycznej

EXPRESSEM- wiadomości z polskiej sceny politycznej

25.08.2016, godz. 05:00
Schetyna rozwali Platformę!
Grzegorz Schetyna foto: Super Express

Najnowsze informacje z polskiej sceny politycznej:

Schetyna broni Gronkiewicz

- Będziemy bronić i wspierać prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz, bo jest dobrym prezydentem miasta, ale też obiektem zmasowanego ataku politycznego i partyjnego - powiedział szef PO Grzegorz Schetyna (53 l.) w Radiu TOK FM. Lider Platformy odniósł się w ten sposób do skandalu reprywatyzacyjnego z udziałem jednej z najdroższych działek w stolicy, przy Pałacu Kultury i Nauki. Schetyna ma przy tym nadzieję na przygotowanie całościowej ustawy reprywatyzacyjnej, która przejdzie przez parlament.

PO zawiadamia prokuraturę

Platforma Obywatelska złożyła zawiadomienie do prokuratury w sprawie niedopełnienia obowiązków przy organizacji aukcji koni "Pride of Poland" w Janowie Podlaskim. - Ostatnie wydarzenia skłaniają nas do tego, żeby poprosić prokuraturę, aby dokładnie przyjrzała się, co tak naprawdę w Janowie Podlaskim się zdarzyło, kto tak naprawdę licytował i jak wysoko. Mamy nadzieję, że prokurator się tą sprawą zajmie - powiedziała posłanka PO Joanna Kluzik-Rostkowska (53 l.).

IPN nauczy historii

Ministerstwo Edukacji Narodowej będzie współpracować z Instytutem Pamięci Narodowej przy opracowywaniu najnowszej historii Polski w szkołach. Będą tworzyć podstawy programowe z wiedzy o społeczeństwie i historii. W tej sprawie wspólny list podpisali wczoraj szefowa MEN Anna Zalewska (51 l.) oraz prezes IPN dr Jarosław Szarek (53 l.).

Zobacz także: Reprywatyzacja w Warszawie. Atakują Lecha Kaczyńskiego

Źródło: Super Express TV
tagi: HGW ipn SCHETYNA
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: