WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polityka EXPRESSEM- wiadomości z polskiej sceny politycznej

EXPRESSEM- wiadomości z polskiej sceny politycznej

14.09.2016, godz. 04:00
TVP, Telewizja Polska
TVP, Telewizja Polska foto: FOTO SE

Najnowsze informacje z polskiej sceny politycznej:

Pełny skład KRRiT

Prezydent Andrzej Duda (44 l.) powołał w skład Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji prof. Janusza Kaweckiego (73 l.) związanego z Radiem Maryja oraz Andrzeja Sabatowskiego, niegdyś współpracującego z ośrodkami regionalnymi TVP. Tym samym Rada ma już pełen skład. Przypomnijmy, że Sejm w lipcu wybrał do KRRiT Witolda Kołodziejskiego (50 l.) i Elżbietę Więcławską-Sauk (69 l.), a Senat - Teresę Bochwic (69 l.). 

Niedziele dzielą Polaków

Pomysł ograniczenia możliwości handlowania w niedziele to wciąż gorący temat, który dzieli Polaków. Z najnowszego sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej" wynika, że połowa ankietowanych jest przeciw zakazowi, a 46 proc. - za. Zakazu nie chcą głównie ludzie młodzi (18-24 lata) oraz seniorzy powyżej 65 lat. Z badania wynika też, że 83 proc. ankietowanych uważa, że pracownik powinien mieć prawo do odmowy pracy w niedziele bez konsekwencji ze strony pracodawcy. 

"Smoleńsk" bez rekordu

Najgłośniejszy ostatnio polski film nie okazał się bynajmniej rekordowy pod względem popularności. W pierwszy weekend na "Smoleńsk" wybrało się do kina niespełna 108 tys. Polaków. To dopiero 18. tegoroczny wynik pod względem liczby sprzedanych biletów - wyżej w rankingu znajduje się m.in. film "Pitbull. Nowe porządki", który w pierwszy weekend przyciągnął do kin 211 tys. widzów. Polski rekord otwarcia należy do "Listów do M." - w 2011 r. obejrzało go 588 000 osób. 

Zobacz także: Ilu widzów obejrzało "Smoleńsk" w pierwszy weekend?

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: